دسترسی سریع
کد خبر: ۸۷۴۳
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

خدمت به امام معصوم،خدمت به فطرت انسانی است

حجت الاسلام امامی گفت: خدمت به امام معصوم خدمت به فطرت و دین است و همه انبیای الهی و ائمه معصومین آمده اند تا فطرت بشری را که بر اساس پاکی و طهارت خلق شده است، بیدار کنند تا انسان به سعادت ابدی دست یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام منصور امامی در مراسم تجلیل از فعالین اعتکاف 1401 که در مدرسه علمیه ریحانة الرسول ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: اسلام نرم افزاری است که خداوند برای هدایت انسان ابلاغ کرده و در کنار آن نیز فطرت را در وجود انسان قرار داده است، بنابر این فطرت بر مبنای اسلام و اسلام نیز دین فطرت است.

وی اضافه کرد: در روایات حضرات معصومین بیان شده است که " اَلْفِطْرَةُ هِيَ اَلْوَلاَيَةُ " بنابر این، امام معصوم هم اسلام مجسم است و هم فطرت مجسم، یعنی اگر دین و فطرت می خواستند در قالب انسان تجلی پیدا کنند قطعا در قامت امام مصعوم متجلی می شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: خدمت به امام معصوم خدمت به فطرت و دین است و همه انبیای الهی و ائمه معصومین آمده اند تا فطرت بشری را که بر اساس پاکی و طهارت خلق شده است، بیدار کنند تا انسان به سعادت ابدی دست یابد.

وی در ادامه با تقدیر از فعالین مراسم اعتکاف گفت: خدمت در مسیر خداوند متعال یک توفیق الهی است خصوصا اگر این امر همراه با اخلاص باشد و کسانی که در کنار تلاش برای تعالی معنویت خود، برای دیگران نیز سنگ تمام گذاشتند اجر مضاعف دارند و باید از این داشته ها و اندوخته ها مراقبت کرد.

در پایان این مراسم از بانوان و طلاب فعال در برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی که در مسجد بازارباش ارومیه برگزار شد تجلیل شد.

 

ارسال نظر
پرطرفدار