دسترسی سریع
کد خبر: ۸۷۵۱
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:

پیروزی در جنگ رسانه ای ، نیازمند رصد ، شناخت دقیق و هدفگذاری صحیح است

حجت الاسلام شریف تبار در گردهمایی مدیران ادارات و نمایندگی‌های سراسر استان گفت: پیروزی در جنگ رسانه‌ای، نیازمند رصد، شناخت دقیق و هدفگذاری صحیح است.

پیروزی در جنگ رسانه ای ، نیازمند رصد ، شناخت دقیق و هدفگذاری صحیح است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام محمدمهدی شریف تبار شامگاه یکشنبه در گردهمایی مدیران ادارات و نمایندگی‌های تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران ضمن بیان اهمیت بهره گیری از فرصت‌های ماه شعبان و رمضان، گفت: هدفمند نبودن ما را دچار پراکندگی در امور خواهد کرد و انسانی که در زندگی خود هدف نداشته باشد در این بازار و سرگرمی‌های دنیا مسیر را نخواهد فهمید و هر روز به دستاویزی چنگ خواهد زد.

وی با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین در نهج البلاغه، افزود: در نهج البلاغه شریف و در یکی از فرازهای تاریخی، حضرت می‌فرمایند: اگر می‌خواهید با دشمن بجنگید، باید جبهه خود را مشخص و هدف خود را معین کنید.

حجت الاسلام شریف تبار ادامه داد: اگر بخواهیم در جنگ فرهنگی و رسانه‌ای که امروز توسط دشمنان و مستکبران عالم شکل گرفته است، تیرهای کور را به سمت هدفی کور نشانه رویم، مدل صحیحی نیست و در این عملیات و جهاد تبیین باید مسیر و عرصه تقابل بین حق و باطل را دقیقاً بشناسیم و مسیر و جهت صف آرایی را بدانیم.

این مسئول فرهنگی با بیان این نکته که مدل جنگیدن در همه جنگ‌ها و به خصوص جنگ فرهنگی و رسانه‌ای امروز، شناخت است، خاطرنشان کرد: دیده بانی درست، رصد، پایش و شناسایی و به دنبال آن شناخت درست از مواضع، امکانات، نقشه‌ها و اطلاعات از دشمنان مقدمه رسیدن به پیروزی است.

عضو شورای فرهنگی عمومی مازندران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری به حفظ وحدت و ایجاد یکپارچگی در مواجهه با نقشه‌های دشمنان اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون که در میدان نبرد بزرگ رسانه‌ای و جنگ ترکیبی فرهنگی قرار گرفته‌ایم باید وحدت را حفظ کنیم و از تفرق بپرهیزیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به حرکت جبهه‌ای همه متولیان و فعالان فرهنگی تاکید و تصریح کرد: در جریان عظیمی که اتفاق افتاده و صف آرایی امروز غرب در مقابل دنیای اسلام، مراقب باشیم تا خواب نمانیم و مجاهد عرصه جهاد تبیین و فعالیت فرهنگی با الگوگیری از امام علی (ع) کار و تلاش را سرلوحه خود باید قرار دهد.

حجت الاسلام شریف تبار با بیان اینکه رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی در راستای گفتمان سازی موضوعات جهاد تبیین در عرصه اجتماع با استفاده از ظرفیت‌های مردمی است، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدیدی که مقام معظم رهبری آن را نظم نوین جهانی نامیدند به دنبال ترویج گفتمان انقلاب و اسلام ناب با استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و مردمی است.

وی به دیدار مقام معظم رهبری با مدیران سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: دراین دیدار مقام معظم رهبری ضمن بیان و رهنمودهای لازم، این سازمان را مورد تفقد خود قرار دادند و البته اساس فرمایش ایشان، جریان تمدنی با دو عنصر تولید فکر و تربیت انسان بود که سرلوحه فعالیت سازمان است.

ارسال نظر
پرطرفدار