دسترسی سریع
کد خبر: ۸۷۶۷
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
در حوزه هنری صورت گرفت؛

کاشت درختی به نام نویسنده پیشکسوت انقلاب

درخت سروی به نام سیدحسن حسینی ارسنجانی، داستان‌نویس پیشکسوت انقلاب اسلامی در حیاط حوزه هنری کاشته شد.

کاشت درختی به نام نویسنده پیشکسوت انقلاببه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، به مناسبت آغاز پروژه بزرگ «باغ رمان ایرانی» و رویش ۴۴ رمان ایرانی در این پروژه ملی، از سیدحسن حسینی ارسنجانی به پاس سال‌ها تلاش و فعالیت ادبی تجلیل شد.

در مراسم تجلیل از این داستان‌نویس پیشکسوت انقلاب، نویسندگان و منتقدانی، چون کامران پارسی‌نژاد، تیمور آقامحمدی، علی‌رضا ارسنجانی، خسرو عباسی‌خودلان، حمید بابایی، سارا عرفانی، امید شیخ‌باقری، داود خدایی، حامد جلالی، پرویز شیشه‌گران، علی داودی، علی‌رضا سمیعی و… حضور داشتند.

سیدحسن حسینی ارسنجانی متولد سال ۱۳۳۲ است و آثار ارزشمندی، چون «زندانی کوچک»، «شهید دهم» و «زغال سرخ» را منتشر کرده است.

بر اساس اعلام مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، همواره در فرهنگ ایرانی، درخت سرو نماد آزادگی، پایداری و زندگی بوده است؛ داستان انقلاب اسلامی نیز با پایمردی نویسندگان متعهد و پرتلاش به جایگاه رفیعی نائل شده است.

«باغ رمان ایرانی» پروژه‌ای ملّی است که توسط مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اجرا می‌شود. در این پروژه فرصتی فراهم شده تا ۴۴ داستان‌نویس مستعدی که کمتر فرصت بروز استعداد به آن‌ها داده شده، زیر نظر ۲۰ استاد داستان‌نویسی به خلق آثار ارزشمند بپردازند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره، می‌توانند «طرح رمان» خود را با موضوعات آداب و رسوم محلی، تاریخ و اعتقادات ملّی، هویت و خانوادة ایرانی به همراه «سوابق ادبی» تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ به نشانی اینترنتی bagheroman۴۴@gmail. com بفرستند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۹۱۰۸۸۴۷۷ تماس بگیرند.

ارسال نظر
پرطرفدار