دسترسی سریع
کد خبر: ۸۹۱۶
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران :

طرح مهرواره محله همدل در امتداد نشر خوبی هاست و از ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران در گردهمایی طلایه داران تبلیغ قائمشهر گفت: طرح مهرواره محله همدل در امتداد نشر خوبی هاست و از ماه مبارک رمضان اجرایی می‌شود.

طرح مهرواره محله همدل در امتداد نشر خوبی هاست و از ماه مبارک رمضان اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام مهدی شریف تبار، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران در نشست طلایه داران تبلیغ شهرستان قائمشهر که با حضور آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد ، گفت : آنچه که امروز مهم و ضروری است، تلاش دلسوزان و مجاهدان عرصه جهاد تبیین به ویژه روحانیون و  مبلغان در این معناست که حرف خدا روی زمین نماند بنابراین مبلغان، هیات امنا ، ارکان مساجد و فعالان فرهنگی نقش موثر و به سزایی در ترویج معارف الهی و اهل بیت (ع) دارند.


وی افزود: توجه مستمر بر زمان آگاهی، تاثیر مستقیم بر رویکرد های ترویجی و تبلیغی در ماه مبارک رمضان و محتوای تبلیغی مورد استفاده در این ماه با برکت دارد که نیازمند شناخت از موضوعات روز و دانش حوزه تبلیغی است.


عضو شورای فرهنگی عمومی مازندران ادامه داد : ضرورت جهاد تبیین در حال حاضر که دشمن به دنبال وارونه جلوه دادن حقایق و ایجاد یأس در این شرایط سخت معیشتی مردم است، بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.


این مسئول فرهنگی استان مازندران به موضوع حجاب و عفاف در جامعه اشاره و تصریح کرد : در موضوع کشف حجاب و حوادث اخیر خط محتوایی که می شود به کمک همه بانوان و مومنین و دختران پیگیری کرد این مساله است که همگان مطالبه گر شوند، تا اینگونه برخورد ها و رفتار های برخی شهروندان که امنیت روانی و عاطفی از بین می برد و برخلاف اصول و سیاست های تحکیم بنیان خانواده است را شاهد نباشیم.


حجت الاسالام شریف تبار تاکید کرد : باید با همه ی بانوان اختیار کننده این نوع پوشش،گفت و گو کرد و در یک فضای به دور از حساسیت و لجاجت در قالب مشارکت مدنی به همه شهروندان این نکته را گوشزد کرد این رفتار های خلاف قانون و شرع چه آثاری برخانواده و جامعه می گذارد. در این عرصه باید بانوان در تبیین عمومی نقش آفرین ویژه باشند.


مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به طرح مهرواره محله همدل در مازندران و در ماه مبارک رمضان هم اشاره و خاطر نشان کرد :  موضوع مهم دیگر،مساله تقویت پیوند های اجنماعی است. آنچه که امروز مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است به میدان آمدن مردم در حل مسائل و مشکلات از مقیاس محله تا عرصه های بزرگتر است. تمدن سازی اتفاق نمی افتد مگر اینکه مردم پای کار بیایند لذا در این راستا امر مهرواره محله همدل را از ماه مبارک رمضان پیگیری می کنیم و در واقع امروز امر مهم آن است که منابر و محافل راوی این همه همدلی و مواسات و خوبیها باشند.


وی در ادامه سخنان خود به فعالیت های ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود : در حوزه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلف اعم از آموزش، تبلیغی و ترویجی، کرسی های محافل ، جلسات تفسیر و تدبر به ویژه جلسات تفسیر خانگی در دستور کار قرار دارد .

ارسال نظر
پرطرفدار