دسترسی سریع
کد خبر: ۸۹۲۷
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
با محوریت سوره مبارکه محمد (ص)؛

پویش حال خوب ویژه عملیات رمضان در هرمزگان برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی هرمزگان گفت: عملیات رمضان امسال با محوریت سوره مبارکه محمد (ص) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی ، حجت الاسلام صابر پروین در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با دستور کار «ماه مبارک رمضان و عید نوروز» ضمن تبریک پیشاپیش این مناسبت‌ها به برنامه های دارالقرآن الکریم در این ایام اشاره و اظهار داشت: عملیات رمضان با عنوان پویش حال خوب امسال با محوریت سوره مبارکه محمد(ص) انجام خواهد شد و علت انتخاب این سوره، محتواهای و فراگیری عمومی بیشتر این سوره است.

 

وی اظهار داشت: فضای معنایی و محتوایی سوره محمد(ص) ، فضای امیدآفرینی است که خداوند به اهل ایمان بشارت داده است و کلید واژه و شعار ما، حال خوب برای کار خوب است که در این سوره مورد تأکید قرار گرفته است.

 

رئیس اداره امورقرآنی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان، برنامه محله همدل را یکی دیگر از این برنامه ها عنوان کرد و افزود: این برنامه با مشارکت سایر محلات برای برگزاری کارگاههای سبک زندگی قرآنی با محوریت آسیب شناسی جتماعی، برگزاری مواکب قرآنی در محلات،برگزاری محافل قرآنی، ایجاد مرکزی برای جمع آوری کمک‌های مردمی، زمینه‌سازی برای تقویت توان علمی دانش‌آموزان و برنامه‌های جنبی دیگری که در ذیل این برنامه تدوین شده است.

 

حجت‌الاسلام پروین، برگزاری کرسی‌های تفسیر قرآن کریم و آموزش‌های مجازی تدبر در قرآن، تولیدات رسانه ای، برگزاری مراسم جزء خوانی، محافل انس با قرآن و کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مساجد و بقاع متبرکه با هماهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان را از دیگر برنامه‌های این اداره در ایام ماه مبارک رمضان بر شمرد.

 

وی گفت: تبیین آموزه‌های قرآنی در سبک زندگی ایرانی و اسلامی و معرفی الگوهای برتر در حوزه خانواده در برنامه‌های قرآنی ماه رمضان مورد توجه قرار گرفته و مربیان، سخنرانان، فعالان فرهنگی و قرآنی با حضور در جمع مردم به تبلیغ و ترویج فرهنگ ناب اسلامی بر اساس آیات مرتبط با موضوع خانواده و نیز مسائل مختلف دینی و احکام اسلامی می‌پردازند.

 

حجت‌الاسلام پروین عنوان داشت: مهم‌ترین اهداف در برنامه‌ها، همان اهداف انقلاب اسلامی و دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب است؛ در صدور احکامی که برای متولیان امر تبیین، ابلاغ شده تبیین اسلام و انقلاب اسلامی حائز اهمیت است و جایی که بتوانیم با سرشاخه‌های موثر در شهر و روستا ارتباط برقرار کنیم، نسبتا” اهداف ما محقق خواهد بود.

 

وی افزود: آماده کردن مساجد به منظور دید و بازدیدهای مومنین و برنامه‌های قرآنی مساجد از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سطح استان، به عنوان فعالیت‌های تبلیغی در نوروز است که با جدیت دنبال خواهد شد.

ارسال نظر
پرطرفدار