کد خبر: ۸۹۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان خبرداد:

اجرای طرح «امید هنر» در ۵۳۰ مسجد استان خوزستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در نشستی با مجریان برگزاری اولین رویداد «امید هنر» در حوزه هنری انقلاب اسلامی این استان گفت: برای تقویت هنر انقلابی به‌ویژه «تئاتر بچه‌های مسجد» از تمام توان و ظرفیت‌های وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی بهره خواهیم برد.
۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان، حجت‌الاسلام محمدمهدی نبی‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در دیدار با کوروش زارعی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری  انقلاب اسلامی و محمد شهباز گهرویی رئیس حوزه  هنری خوزستان ضمن گفتگو و تبادل نظر در خصوص اجرای طرح «امید هنر» درمساجد این استان اظهار داشت: این رویداد در سال آینده با هدف «ساماندهی»، «تقویت» و «توانمندسازی» گروه‌های نمایشی مساجد استان خوزستان، گامی بلند در راستای تقویت هنرانقلابی به‌شمارمی‌رود.

وی افزود: «هنر» درسال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مساجد جایگاه  پررنگ‌تری نسبت به امروز داشته است بنابراین طرح «امید هنر» رجوعی است به یکی از کارکرد‌های اصلی مساجد که ارتقاء و نشرهنر انقلابی به‌ویژه تئاتر «بچه‌های مسجد» است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان اذعان داشت: هدف ازاجرای طرح «امید هنر»؛ شکل‌گیری مضامین انقلابی، دینی میان بچه‌های مسجد با تشکیل گروه‌های نمایش و تئاتر است تا این گرو‌ه‌ها بتوانند پیام انقلاب و امید آفرینی را از طریق هنر در جامعه اشاعه دهند. همچنین امیدواریم در آینده هنر نمایش را با خاطری آسوده به‌دست جوانان دغدغه‌مند انقلابی و متخصص در این زمینه بسپاریم.

حجت‌الاسلام نبی‌زاده با تأکید بر دغدغه‌مندی سازمان تبلیغات اسلامی درانجام این رسالت مهم تصریح کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی؛ ۵۳۰ مسجد تحت پوشش خود را مکلف کرده تا یکی از شاخص‌های فعالیت آن‌ها در سال ۱۴۰۱، تشکیل حداقل یک گروه تئاتر از بچه‌های مسجد باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در پایان این دیدارضمن تأکید براینکه برای ثمردادن این طرح ازتمام توان و ظرفیت‌های وابسته به سازمان  تبلیغات اسلامی استفاده می‌شود خاطرنشان کرد:  ۳۳ دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا از ظرفیت‌های مهم اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان محسوب می‌شوند که باید در این زمینه اهتمام لازم را به‌کار گیرند و به تعداد دانش آموزانی که دارند بر اساس ظرفیت مدرسه نسبت به تشکیل گروه‌های تئاتر اقدام کنند. همچنین ادارت تبلیغات اسلامی نیز مانند سایر قسمت‌ها در زمینه تقویت هنر انقلابی تلاش مضاعف خواهند داشت.

ارسال نظر