دسترسی سریع
کد خبر: ۸۹۳۱
۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی:

تقویت هویت فرهنگی و دینی بین نسل جوان نیازمند تلاش مضاعف روحانیون است

معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: باید با تلاش مضاعف روحانیون کردستانی شاهد تقویت هویت فرهنگی و دینی بین نسل جوان جامعه باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام  رضا عزت زمانی روز شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ و نشست هم اندیشی علمای اهل سنت کردستان در سنندج اظهار کرد: برگزاری جلسات ویژه علمای اهل سنت، راهی برای ارتقای معنویت، مجاهدت و همدلی در امت اسلامی مان است.

وی افزود: تمدنی که امروز در عالم برپاست و پایه‌های خود را محکم کرده است بر انشقاق و تفرقه پایه گذاری شده و انقلاب اسلامی نقطه مقابل این تمدن غربی است.

معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: تنها ماندن انسان‌ها محوری ترین تمدن شیطانی است و پیوندهای اجتماعی از ملاک‌های محوری آموزه‌های اسلامی است.

حجت الاسلام عزت زمانی افزود: هرچقدر بتوانیم دل‌های مسلمانان را به هم نزدیک کنیم به همان اندازه می‌توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.

معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: متأسفانه صدها شبکه ماهواره‌ای و سایت‌های خبری ذهن و روح جوانان ما و باورهای اعتقادی آنها را نشانه گرفته اند.

وی افزود: با وجود تبلیغات گسترده رسانه‌ای دشمنان علیه ملت ایران تاکنون دشمنان نتوانسته اند مردم ایران را از مسیر عزتمندشان منحرف کنند.

حجت‌الاسلام عزت زمانی اظهار داشت: باید تلاش کنیم در هر محیط جغرافیایی این اتحاد و انسجام را حفظ کنیم.

وی افزود: امیدواریم با تلاش مضاعف روحانیون کردستانی شاهد تقویت هویت فرهنگی و دینی در بین نسل جوان جامعه باشیم.

حجت الاسلام سیدرضا قلم کاران اصفهانی عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری نیز در این همایش گفت: روز پنج شنبه سوم فروردین اولین روز ماه مبارک رمضان در ایران و دیگر کشورهای منطقه خواهد بود و امسال در تقویم همه کشورها روز چهارشنبه ۲۹ شعبان بوده و پنج شنبه سوم فروردین اول ماه رمضان است.

وی افزود: یکی از بی نظیرترین رصدخانه‌های دنیا در سال جاری شروع به کار کرد که یکی از دستاوردهای ملی ایرانیان است و این رصدخانه تمام ایرانی جزو برترین رصدخانه‌های دنیا بوده و مایه افتخار همه ما ایرانیان است که این تلسکوپ توانایی رصد هفت میلیارد سال نوری را دارد.

حجت‌الاسلام قلمکاران اصفهانی بیان کرد: در اوج تحریم‌ها این تلسکوپ پیشرفته در ایران تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و دستاورد بسیار بزرگی برای همه ایرانیان است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این همایش اظهار کرد: دعوت به محبت از جمله اولویت‌هایی است که انتظار می‌رود طلایه داران تبلیغ در این خصوص تلاش کنند.

وی افزود: طلایه داران تبلیغ باید نسبت به اوضاع پیرامون خود نگاه عمیقی داشته باشند و همان طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند باید زمینه حضور علما و روحانیون در مراکز صنعتی و پروژه‌های بزرگ کشور فراهم شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی در ادامه سخنان خود به مبحث استهلال ماه مبارک رمضان اظهار کرد: متأسفانه تعدادی در کردستان این مهم را دستاویزی کرده‌اند تا در مقابل قوانین شرع بایستند.

وی افزود: مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک اتفاقات خوبی بیافتد.

حجت الاسلام برومند رازیانی مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این همایش اظهار کرد: طلایه داران تبلیغ مروجان معنویات در جامعه هستند و امیدواریم با تلاش همگانی ارتقای فضای معنوی در کردستان را رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: باید از فرصت ماه مبارک رمضان برای ایجاد معنویت بین مردم بویژه نوجوانان و جوانان بهره ببریم.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان خواستار تزریق معنویت و دستگیری جوانان شد و اضافه کرد: باید از ماه سراسر رحمت مبارک رمضان در راستای افزایش معنویت استفاده کنیم.

 

ارسال نظر
پرطرفدار