دسترسی سریع
کد خبر: ۹۲۴۰
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
جلسه هماهنگی ستاد استانی «جشنواره گوهر شاد» در اردبیل برگزار شد

مانور تبلیغی رسانه‌ای جبهه حجاب و عفاف

«جشنواره گوهر شاد» تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه در اردبیل اجرا می‌شود و در مراسمی که به مناسبت روز دختر در تاریخ ۳۱ اردیبهشت اجرا می‌شود به آثار ارسالی برتر پس از داوری و بررسی نهایی، جوایزی اهدا و از صاحبان آثار در راستای اجرای فعالیت‌های فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سارا حقی کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل در این جلسه در سخنانی به تبیین اهمیت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و افزود: وضعیت کنونی جامعه در زمینه رعایت شئونات حجاب و عفاف و تبدیل مساله حجاب به بهانه‌ای برای نا امنی و اغتشاشات اخیر در کشور، ضرورت اقدام عاجل برای کنترل روند رو به رشد ناهنجاری‌های این حوزه را ایجاب می‌کند.

وی افزود: نهاد‌ها و کنشگران اجتماعی عرصه حجاب و عفاف به مجموعه‌ای از راهکار‌ها و ایده‌های خلاقانه عملیاتی لازم برای مدیریت و هدایت صحنه حجاب و عفاف کشور نیاز دارند که تحقق این امر با همفکری و هم افزایی این نهاد‌های فرهنگی میسر است.  

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل گفتمان سازی حیا، عفاف و حجاب به عنوان یکی از مهمترین سنگر‌های تمدن اسلامی و لزوم تقویت آن در بین آحاد جامعه را از اهداف «جشنواره گوهر شاد» عنوان کرد و گفت: مانور تبلیغی رسانه‌ای جبهه حجاب و عفاف کشور؛ به منظور امیدآفرینی و افزایش خودباوری در بین جریان انقلابی، هم افزایی میدانی و رسانه‌ای بیشتر و جلوگیری از کمرنگ شدن دغدغه‌ها و عزم‌ها در این حوزه و افزایش مشارکت مردم و هنرمندان در زمینه تبلیغ و ترویج ارزش‌ها و باور‌های حوزه حجاب و عفاف از دیگر اهداف این جشنواره ملی است.

حقی شناسایی، تعمیم و تدوین ایده‌های خلاقانه عملیاتی در زمینه کنترل و هدایت مسائل و معضلات حوزه حجاب و عفاف کشور به صورت کتاب الکترونیکی را مهم‌ترین وظیفه متولیان فرهنگی در «جشنواره گوهرشاد» برشمرد و افزود: در جشنواره گوهر شاد تلاش بر آن است تا با بستر سازی برای پیشرانی نیرو‌های  مردمی و نیز تسهیل گری، ایجاد تعامل و هم افزایی بین دستگاه‌های حاکمیتی در زمینه حجاب و عفاف فعالیت‌های فرهنگی اثربخش اجرا شود.

وی به محور‌های «جشنواره گوهرشاد» اشاره کرد و گفت: رویداد ایده‌های خلاقانه عرصه حجاب و عفاف (طرح-مقاله-پژوهش و...)، برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب در سطح استان (سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری، استانداری، مدارس، بسیج، حوزه‌های علمیه، مکان‌های پر تردد در سطح شهر و ...) و مسابقه مردمی گوهرشاد (فراخوان از عموم مردم برای شرکت در بخش‌های حرف آوردی، از جمله در بخش‌های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب) از جمله برخی محور‌های «جشنواره گوهر شاد» است که علاقمندان برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل ارتباط داشته یا به آدرس  goharshadfestival.ir مراجعه کنند.

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: این جشنواره تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه در اردبیل اجرا می‌شود و در مراسمی که به مناسبت روز دختر در تاریخ ۳۱ اردیبهشت اجرا می‌شود به آثار ارسالی برتر پس از داوری و بررسی نهایی، جوایزی اهدا و از صاحبان آثار در راستای اجرای فعالیت‌های فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

گفتنی است، در این جلسه نمایندگانی از ادارات. نهاد‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما، حوزه علمیه، استانداری، شهرداری، ورزش و جوان، کانون‌های مساجد و ... حضور داشتند و آمادگی خود را برای همکاری با اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل در اجرای جشنواره گوهر شاد اعلام کردند.
ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار