دسترسی سریع
کد خبر: ۹۲۶۴
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
با حضور فعالین عرصه پوشش، عفاف و حجاب:

نشست جشنواره پویش اصیل ایرانی (طرح ملی گوهرشاد) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مهدی فوقی مدیر کل تبلیغات اسلامی اصفهان در جلسه طرح ملی گوهر شاد گفت : در قضیه عفاف و حجاب باید به صورت علمی و فنی ورود پیدا کنیم و به صورت اثباتی وارد میدان تبیین و عمل شویم و بدانیم چگونه به نحو صحیح باید تبلیغ کنیم.

وی در ادامه به فعالیت های انجام شده در زمینه فرهنگ سازی صحیح عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای تشکیلاتی انجام شده تبلیغات اسلامی در زمینه عفاف و حجاب، طرح تدوین شده برای دبیرستانهای دخترانه منطقه جی و شرق اصفهان است که تا کنون ۸۰ جلسه گفتمانی در این خصوص برگزار شده و مورد استقبال دانش آموزان و خانواده های آنها قرار گرفته است.  

حجت الاسلام فوقی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص تبلیغ و شرایط تبلیغ اشاره کرد گفت : ایشان فرموده اند باید بدانیم چگونه تبلیغ صحیح انجام دهیم. راه‌های تبلیغ درست را پیدا کنیم چراکه اصل حجاب یک ضرورت شرعی است و در این اصل جای هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

 وی در ادامه گفت: در خصوص مواجهه با پوشش اصیل ایرانی و اسلامی باید از مرحله‌ای انفعالی گذر کنیم و فعال باشیم و به صورت پژوهشکده ای و تحقیقی کارهای عملیاتی و میدانی را با رویکرد علمی و فنی پیش ببریم؛ جشنواره ملی گوهرشاد می تواند بسترسازی مناسبی در خصوص موضوع عفاف و حجاب در جامعه باشد و این حرکت های فرهنگی می تواند زمینه ساز فعالیت های اثباتی و هدفمند و منطقی بر این موضوع باشد.

وی در ادامه صحبتهای خود نیز به بیانات رهبری اشاره کرد و گفت : توجه به منویات رهبری در این خصوص که نباید افراد شل حجاب را بی دینی و ضد انقلابی محکوم کرد تاکید کرد و افزود در خصوص مواجهه با شرایط حساس کنونی در برخورد با مسئله حجاب نباید عجولانه و بدون مطالعه عمل کرد و باید هوشمندانه و دقیق بررسی و اقدام نمود.

وی در پایان صحبتهای خود در این بخش افزود: باید هوشیار باشیم که در وضعیت کنونی که دشمنان قسم خورده این انقلاب و مرز و بوم مقدس دنبال به حاشیه بردن اذهان و افکار نسبت به خدمات در حال انجام هستند، به صورت انفعالی و بدون برنامه گرفتار این هجمه های سنگین اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناجوانمردانه شویم و باید با یک استراتژی درست و از قبل برنامه ریزی شده مواجهه درستی با رویکرد فرهنگ سازی نسبت به آن داشته باشیم و این مشکلات را تبدیل به فرصت کرده و به نفع جبهه انقلاب ختم به خیر نمایم.

وی در ادامه سخنان خود به اهداف برگزاری جشنواره گوهر شاد پرداخت و افزود: مانور تبلیغی رسانه‌ای جبهه حجاب و عفاف کشور به ‌منظور امید آفرینی و افزایش خودباوری در بین جریان انقلابی، هم‌افزایی میدانی و رسانه‌ای بیشتر و جلوگیری از کم‌رنگ شدن دغدغه‌ها و عزم‌ها در این حوزه، افزایش مشارکت مردم و هنرمندان در زمینه تبلیغ و ترویج ارزش‌ها و باورهای حوزه حجاب و عفاف، شناسایی تعمیم و تدوین ایده‌های خلاقانه‌ی عملیاتی در زمینه کنترل و هدایت مسائل و معضلات حوزه حجاب و عفاف کشور به‌صورت کتاب الکترونیکی، گفتمان سازی حیاء عفاف و حجاب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سنگرهای تمدن اسلامی و لزوم تقویت آن در بین آحاد جامعه و  بسترسازی برای پیش‌رانی نیروهای مردمی و تسهیل‌گری ایجاد تعامل و هم‌افزایی بین دستگاه‌های حاکمیتی در زمینه حجاب و عفاف از اهداف مهم این حرکت فرهنگی می باشد.

حجت الاسلام فوقی در ادامه نیز به محورهای محتوایی جشنواره اشاره کرد و گفت: راهکارهای برون رفت از وضعیت انفعالی در حوزه حجاب و عفاف ، تثبیت مفهوم «زیبایی اصیل» به‌عنوان رویکرد فرهنگی و رسانه‌ای در ارتباط با حجاب ایرانی اسلامی،  بیان رابطه‌ی وثیق امنیت سلامت و نشاط اجتماعی با مسئله حیا و عفاف در جامعه و راهکارهای عملی برای نهادینه کردن حجاب و حیا در جامعه از محورهای محتوایی این جشنواره می باشد.

در پایان جلسه تبیین و هماهنگی اجرای این جشنواره، نفیسه پرورش دبیر جشنواره در استان اصفهان به محورهای اجرایی آن اشاره کرد و گفت: رویداد ایده‌های خلاقانه‌ی عرصه حجاب و عفاف ، برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب در سطح استان، اجرای طرح اتاق فکر شیوه برگزاری و اجرای آن به‌عهده استان و شهرستان‌ها می‌باشد، مسابقه مردمی، پویش مجازی، سلسله‌ نشست‌های تخصصی و برنامه‌های تلویزیونی گوهرشاد از برنامه های اجرایی این جشنواره می باشد که همه بایند دست به دست هم دهند تا با یک هم افزایی خوب اتفاق مؤثر و ماندگاری در عرصه پوشش و عفاف حجاب انجام گیرد.

مرحله اول جشنواره پویش اصیل ایرانی اسلامی با عنوان طرح ملی گوهرشاد در اردیبهشت ماه 1401 اجرا می شود و مراحل اجرا و سایر جزئیات آن در سایت جشنواره به نشانی goharshadfestival.ir قابل دسترسی است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار