کد خبر: ۹۲۹
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل؛

اقتدار پلیس موجب اقتدار و امنیت مردم در داخل کشور است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اقتدار و امنیت جامعه مرهون رشادت جوانان غیور نیروی انتظامی است.
۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در دیدار با فرماندهی انتظامی استان اردبیل، با گرامی داشت دهه فجر و تسلیت شهادت جوان نیروی انتظامی سروان علی‌اکبر رنجبر در درگیری اخیر در شهرستان شیراز، ثبات امنیت و آرامش درونی جامعه را مدیون خدمات شایسته نیروی انتظامی عنوان کرد و اظهار داشت: روحانیون حمایت قاطع خود را از تغییر قوانین مربوط به فعالیت نیروی انتظامی و دفاع از جان جوانان رشید این نهاد امنیتی را اعلام می دارند.

وی گفت: برخی از تصمیمات اتخاذ شده، مانع پویایی و تحرک نیروی انتظامی شده و در برخی موارد هم جان این عزیزان را به خطر انداخته است لذا بایستی در تغییر قوانین اقدامات لازم انجام شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جوانان جان برکف نیروی انتظامی در تمام شرایط و بروز برخی ناامنی ها شجاعانه ایستاده و در حفظ امنیت جامعه تلاش می‌کنند لذا حمایت از حقوق و حفظ امنیت جانی آنان باید در اولویت قرار گیرد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده تاکید کرد: مبلغان دینی و جامعه حسینی اردبیل پشتیبان پلیس بوده و از مجلس انقلابی می خواهیم که بازنگری اساسی در بکارگیری سلاح توسط نیروی انتظامی را داشته باشند.

در ادامه سردار هوشنگ حسینی فرماندهی انتظامی استان اردبیل با تقدیر از ابراز همدردی و حمایت مجموعه تبلیغات اسلامی اردبیل از نیروی انتظامی، گفت: حادثه اخیر به نقص قانون برمی گردد و نیاز به بازنگری در تصمیمات و قوانین دارد که نمایندگان ولی فقیه در استان ها نیز با جدیت خواستار این امر هستند.

وی از اجرای ۹۰۰ ماموریت توسط ۳ هزار نیروی عملیاتی توسط نیروی انتظامی استان اردبیل بصورت روزانه در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: مجموعه نیروی انتظامی استان اردبیل به اذعان مسئولین کشوری و لشگری از نیروی های جوان فعال و غیرتمند برخوردارد است که در این راستا با کاهش ۴۱ درصدی جرایم، نزاع و درگیری در استان اردبیل که به‌عنوان اصلی ترین چالش نیروی انتظامی در این منطقه است، در رده ۳۲ کشوری قرار داریم.

سردار حسینی حمایت از نیروی انتظامی را عامل موثر در کاهش جرات ورزی در تعدی به پلیس عنوان کرد و گفت: وقتی در منطقه ای جرات تعدی به پلیس وجود داشته باشد اقتدار و امنیت زیر سوال می رود لذا مسئولین نظام و قوه قضاییه بایستی با اصلاح نوع نگاه قضات جوان به جرائم و قوانین مربوط به استفاده از سلاح در حفظ و تقویت جایگاه نیروی انتظامی بیش از پیش تلاش کنند.‌

در این دیدار مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اهدای لوح سپاس از تلاش های فرماندهی نیروی انتظامی استان در راستای حفظ امنیت و آرامش در جامعه، تقدیر کرد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار