دسترسی سریع
کد خبر: ۹۲۹۷
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸
معاون تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

مشارکت ۲۰۰ مبلغ اعزامی در اجرای طرح مهرواره محله همدل

معاون تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در ماه مبارک رمضان علاوه بر روحانیون استان بیش از ۲۰۰ مبلغ اعزامی در طرح مهرواره محله همدل در استان مشارکت فعال داشتند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی با اشاره به این که تقویت پیوند‌های اجتماعی، گره گشایی از مشکلات مردم و نشر خوبی‌ها با محوریت مساجد و فعالان فرهنگی از اهداف مهرواره محله همدل است اظهار داشت: این طرح  همزمان با سراسر کشور از نیمه شعبان با همکاری بسیج مستضعفین و بهزیستی در استان آغاز شده است.
وی همدلی بین روحانیون و مردم استان را در اجرای این طرح ارزشمند دانست و افزود: در این مهرواره با ثبت مساله و تشریح اقدامات انجام شده در سامانه مورد نظر، گزارشات هفتگی رصد و از برترین‌ها و فعالین این عرصه همزمان با عید غدیر تجلیل می‌شود، اما این طرح همچنان با انگیزه و مشارکت مردم با هدف اشاعه فرهنگ همدلی و به عنوان یک رویکرد ادامه می‌یابد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی همچون عیادت از معلولان محلات، پیگیری مسائل مردم منطقه و شناسایی مشکلات عمرانی و بهداشتی و ... محلات، رفع اختلافات و نزاع‌ها و توزیع بسته‌های معیشتی با همدلی روحانیون و کنشگران اقشار مختلف و مردم محله با همکاری بیش از ۲۰۰ مبلغ اعزامی در استان انجام شد.
حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی نشر خوبی‌ها را موجب امیدبخشی، الگو آفرینی و نشاط در جامعه دانست و افزود: اگرچه مسجد به عنوان یک محور برای اجرای این طرح شناخته می‌شود، اما برای حفظ همگرایی و انسجام جامعه و جلوگیری از فرهنگ غربی فردگرایی این طرح هم اکنون برای محلات فاقد مسجد و روحانی هم با مشارکت مردم در حال اجراست.
وی با تاکید بر مشارکت موثر ریش سفیدان در برخی از امورمحلات همچون رفع اختلافات یادآور شد: در طرح مهرواره محله همدل جوانان هم در آموزش قرآن کریم، برگزاری مراسمات و اجرای دوره‌های آموزشی و جمع آوری و توزیع کمک‌های مومنانه حضور چشمگیری دارند.

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار