کد خبر: ۹۳۳
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خبر داد:

تولید برنامه ۳۲ قسمتی «تئاتر بچه‌های مسجد»

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از تولید یک برنامه 32 قسمتی خبر داد که نگاه تحلیلی به تمام ابعاد تئاتر بچه‌های مسجد استان‌های کشور خواهد داشت.
۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، کوروش زارعی «مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری» اظهار داشت: قرار بود که گردهمایی مربیان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در ۱۹ بهمن برگزار و طرح توجیهی برای سرگروه‌های ۳۰۰ گروه که به ما پیوسته‌اند، تشریح شود و کارگاه‌های پیش‌نیاز سلسله رویداد‌های تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شوند، اما سلامتی بچه‌ها و هنرمندان برای ما بسیار مهم است و اوج‌گیری موج ششم کرونا سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند بنابراین در هجدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری تئاتر بچه‌های مسجد تصمیم گرفته شد که فعلاً روند برگزاری گردهمایی مذکور متوقف شود و موکول به زمانی دیگر شد. این گردهمایی در آینده یا در قالب ۲ روز در تهران برگزار و یا به ۴ منطقه تقسیم شده و استان‌های هم‌جوار هر منطقه در مرکز یک استان جمع خواهند شد.
وی که در حاشیه برگزاری هجدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری تئاتر بچه‌های مسجد صحبت می‌کرد ادامه داد: از همه گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد خواهش می‌کنیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌هایشان را ادامه بدهند و کارشان را تعطیل نکنند. ضمن اینکه ما جلسات شورای سیاست‌گذاری تئاتر بچه‌های مسجد را نیز برگزار می‌کنیم تا بتوانیم به جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد سروشکل هدفمندی بدهیم. درواقع قرار است سند چشم‌انداز و طرح جامع تئاتر مردمی بچه‌های مسجد توسط اعضای شورای مذکور نوشته و اجرایی شود.
وی افزود: این سند چشم‌انداز و طرح جامع تئاتر بچه‌های مسجد طرحی ۹ ساله بوده که به ۳ فاز تقسیم‌شده است و امیدواریم با اجرای دقیق سرفصل‌ها و مفاد آن در بلندمدت سینما و تئاتر کشورمان با بهره‌گیری از نیرو‌های انسانی طراز گفتمان انقلابی که در جریان ارتقای تئاتر بچه‌های مسجد تربیت‌شده‌اند و رشد کرده‌اند، بیش‌ازپیش به بار بنشیند.
زارعی از پیشنهاد اعضای شورای سیاست‌گذاری تئاتر بچه‌های مسجد برای تشریح رویداد تئاتر بچه‌های مسجد در قالب یک برنامه تلویزیونی خبر داد و گفت: من خدمت آقای مداحی مدیر مرکز رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی بودم و موضوع را با او در میان گذاشتم. ما به این نتیجه رسیدیم که در قالب یک برنامه ۳۲ قسمتی به همه ابعاد تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان‌های مختلف کشورمان بپردازیم.
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری بیان کرد: ما تا به امروز گام‌های خوبی در جهت توسعه جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد برداشتیم. در ۲۸ بهمن گردهمایی استانی استان تهران برگزار خواهد شد و هفته آینده گردهمایی استانی استان قزوین برگزار می‌شود.
زارعی ادامه داد: گام بعدی ما آموزش‌های منطقه‌ای است که از اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ آغاز خواهد خورد. قرار است که در قالب این گام مربیانی در سراسر کشور تربیت شوند تا آن‌ها نیز در آینده بتوانند مربیان دیگری را باهدف تشکیل گروه‌های تئاتر مساجد تربیت کنند.
وی در پایان گفت: ما در طول اجرای طرح ۹ ساله تدوین‌شده برای جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد هرگز آموزش را متوقف نخواهیم کرد و درواقع درجات آموزش را ارتقا خواهیم داد. ما تلاش می‌کنیم در کنار آموزش فنی، تفکر مسجدی را تقویت کنیم. تقویت تفکر و ایدئولوژی مسجدی بیش از هر چیزی برای ما اهمیت دارد، زیرا بچه‌های مساجد می‌توانند فنون فعالیت در عرصه تئاتر را در هر آموزشگاهی یاد بگیرند، اما ما می‌خواهیم هنرمندانی با تفکر و دیدگاه مسجدی تربیت کنیم. این به سالم‌سازی فضای جو هنری ما در سینما، تئاتر و تلویزیون کمک می‌کند.

ارسال نظر