۵۳ : ۰۳ - ۱۰ ذی القعده ۱۴۴۴ - چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۹۳۶۹
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

تربیت دانش آموز متعهد و انقلابی رسالت اصلی معلم است

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: معلمان اساس اصلی در تربیت دانش آموزان متعهد و انقلابی در جامعه هستند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار تبلیغات اسلامی اردبیل در سخنانی با گرامی داشت سالروز شهادت آیت الله مطهری (ره) و روز معلم در سخنانی اظهار کرد: در راستای تربیت نیروهای متعهد و کارآمد در مدارس بایستی در تربیت دینی و ارزش های اخلاقی در دو بخش معلم و دانش آموز تلاش کرد.

وی دانش آموز را امانت در دست معلمان دانست و افزود: نوع برخورد و طرز تفکر معلم مستقیما در تربیت دانش آموز تاثیر گذار بوده و باید در رسیدن به غایت نهایی که تعلیم و تربیت همراه با آموزه های دینی است تلاش مضاعف صورت گیرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تاکید کرد: هدف از آموزش دینی تنها افزایش معلومات دینی دانش آموزان نیست، بلکه هدف اصلی، پرورش ایمان و نیل به تربیت دینی و الهی است. به عبارت دیگر، هدف اصلی " دین آموزی" نیست بلکه " تدین " است.

ضرورت تلاش برای نخبه پروری و تربیت نیروهای انقلابی

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل بر نخبه پروری در مدارس تاکید و خاطر نشان کرد: طرح فرهنگی و تربیتی «دختران حاج قاسم» از مهم ترین مسائل مربوط به پرورش افکار و اندیشه انقلابی و دینی نسل جوان است که در مدارس دخترانه صدرا با استقبال شایسته دانش آموزان مواجه شده که در مدارس پسرانه نیز برای غنی سازی محتوا و گستردگی یش از پیش فعالیت ها باید معلمان پرورشی و مربیان طرح امین در دوره های توانمندسازی و کارگاه های آموزشی شرکت کرده تا بتوانند نیروی انسانی متعهد و انقلابی تربیت کنند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

وی با تقدیر از زحمات معلمان، کادر اجرایی و آموزشی مدرسه دخترانه صدرای اردبیل، خواستار توجه به ارتقای سطح دانش روز و علوم ارتباطات در حوزه فضای مجازی شد و گفت: روانشاسی و نوع ارتباط با نوجوانان و جوانان باید به طرز صحیح در مدارس رعایت شود تا شاهد ارتباط گیری قوی دانش آموزان با معلمان بود و اثرگذاری تربیت دینی ارتقا یابد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار