دسترسی سریع
کد خبر: ۹۵۴۰
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

برگزاری طرح ولایت برای اقشار مردم

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت همکاری همه ارگان‌ها و تعامل همگانی، چهارمحال و بختیاری ظرفیت عظیمی برای برگزاری طرح ولایت برای قشر‌های مختلف مردم استان دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی؛ حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی با اشاره به این که فعالیت‌های متعدد فرهنگی مبتنی بر مبانی فکری و اندیشه‌ای است گفت: در دوره‌های طرح ولایت اهدافی همچون معرفی و ترویج فرهنگ ناب اسلامی، معارف قرآن کریم و اهل بیت (علیهم‌السلام) و آشنایی اقشار مختلف جامعه با مبانی اندیشه اسلامی تعریف شده است.   

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در فراگیری این طرح به ویژه برای جوانان و دانشجویان تصریح کرد: این طرح با رویکرد عقلی به تبیین، اثبات و دفاع از عقاید اسلامی می‌پردازد و با ویژگی نظام‌مند بودن یک نظام فکری منسجم را به مخاطب می‌دهد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: طرح ولایت براساس زیرساخت‌های فکری، شش محور اساسی شامل معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست را داراست که در قالب ۶ کتاب به صورت نظام‌مند ارتباط موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی و ... را با باور‌ها و مباحث ریشه‌ای دینی بیان می‌کند.

حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی افزود: طرح ولایت با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی حضرت امام خمینی -رحمت الله علیه- در تأمین محتوا و اساتید و با همکاری تبلیغات اسلامی و سایر نهاد‌ها می‌تواند در مسیر کادرسازی برای انقلاب و تربیت و پرورش نیرو‌های اثرگذار موثر باشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک کار تمیز فرهنگی خواهد بود که هر چقدر با کمیت و کیفیت بیشتری برای اقشار مختلف مردم در استان انجام شود نتیجه بهتری خواهد داشت  

وی با اشاره به اجرای چنین دوره طرح ولایت در سال گذشته در استان تصریح کرد: در مجموع ۵ دوره طرح ولایت با حضور ۳۰۰ نفر و با هدف تربیت نیروی انسانی کار آمد در سال گذشته اجرایی شده است.   

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی استان یادآور شد: علاوه برای اعزام شرکت کنندگان استانی به طرح کشوری ولایت، امکان برگزاری این دوره‌ها با دعوت از اساتید کشوری در استان نیز فراهم شده است و تا کنون برای تعدادی از طلاب، اساتید حوزه علمیه خواهران، مربیان مراکز و خانه‌های قرآنی و ۱۲۰ دانشجوی دختر دانشگاه فرهنگیان و ۱۱۰ دانشجوی پسر با همکاری دانشگاه فرهنگیان برگزار شده است.   

حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی یادآور شد: نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اجرای طرح ولایت با شرکت ۳۰ دانشجو در تعطیلات نوروز و پیوستن به طرح کشوری در تابستان به طرحی کشوری تبدیل شد و نوروز امسال با شرکت ۳۰۰ دانشجو در استان‌های مختلف کشور برگزار شد 

وی با تقدیر از حمایت‌ها و تاکیدات نماینده، ولی فقیه در استان و همکاری مجاهدانه دانشگاه فرهنگیان استان برای اجرای این طرح گفت: در راستای تقویت مبانی دینی با توجه به ظرفیت چهارمحال و بختیاری و در صورت همکاری همه ارگان‌ها می‌توان این طرح را ده برابر تعداد سال‌های گذشته عملیاتی و اجرایی نمود تا نقش آفرینان در قامت یک معلم یک پزشک و ... آینده بهتری را برای این استان رقم بزنند

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار