معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

برگزاری طرح ولایت برای اقشار مردم

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در صورت همکاری همه ارگان‌ها و تعامل همگانی، چهارمحال و بختیاری ظرفیت عظیمی برای برگزاری طرح ولایت برای قشر‌های مختلف مردم استان دارد.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی؛ حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی با اشاره به این که فعالیت‌های متعدد فرهنگی مبتنی بر مبانی فکری و اندیشه‌ای است گفت: در دوره‌های طرح ولایت اهدافی همچون معرفی و ترویج فرهنگ ناب اسلامی، معارف قرآن کریم و اهل بیت (علیهم‌السلام) و آشنایی اقشار مختلف جامعه با مبانی اندیشه اسلامی تعریف شده است.   

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در فراگیری این طرح به ویژه برای جوانان و دانشجویان تصریح کرد: این طرح با رویکرد عقلی به تبیین، اثبات و دفاع از عقاید اسلامی می‌پردازد و با ویژگی نظام‌مند بودن یک نظام فکری منسجم را به مخاطب می‌دهد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: طرح ولایت براساس زیرساخت‌های فکری، شش محور اساسی شامل معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست را داراست که در قالب ۶ کتاب به صورت نظام‌مند ارتباط موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی و ... را با باور‌ها و مباحث ریشه‌ای دینی بیان می‌کند.

حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی افزود: طرح ولایت با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی حضرت امام خمینی -رحمت الله علیه- در تأمین محتوا و اساتید و با همکاری تبلیغات اسلامی و سایر نهاد‌ها می‌تواند در مسیر کادرسازی برای انقلاب و تربیت و پرورش نیرو‌های اثرگذار موثر باشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک کار تمیز فرهنگی خواهد بود که هر چقدر با کمیت و کیفیت بیشتری برای اقشار مختلف مردم در استان انجام شود نتیجه بهتری خواهد داشت  

وی با اشاره به اجرای چنین دوره طرح ولایت در سال گذشته در استان تصریح کرد: در مجموع ۵ دوره طرح ولایت با حضور ۳۰۰ نفر و با هدف تربیت نیروی انسانی کار آمد در سال گذشته اجرایی شده است.   

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی استان یادآور شد: علاوه برای اعزام شرکت کنندگان استانی به طرح کشوری ولایت، امکان برگزاری این دوره‌ها با دعوت از اساتید کشوری در استان نیز فراهم شده است و تا کنون برای تعدادی از طلاب، اساتید حوزه علمیه خواهران، مربیان مراکز و خانه‌های قرآنی و ۱۲۰ دانشجوی دختر دانشگاه فرهنگیان و ۱۱۰ دانشجوی پسر با همکاری دانشگاه فرهنگیان برگزار شده است.   

حجت الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی یادآور شد: نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اجرای طرح ولایت با شرکت ۳۰ دانشجو در تعطیلات نوروز و پیوستن به طرح کشوری در تابستان به طرحی کشوری تبدیل شد و نوروز امسال با شرکت ۳۰۰ دانشجو در استان‌های مختلف کشور برگزار شد 

وی با تقدیر از حمایت‌ها و تاکیدات نماینده، ولی فقیه در استان و همکاری مجاهدانه دانشگاه فرهنگیان استان برای اجرای این طرح گفت: در راستای تقویت مبانی دینی با توجه به ظرفیت چهارمحال و بختیاری و در صورت همکاری همه ارگان‌ها می‌توان این طرح را ده برابر تعداد سال‌های گذشته عملیاتی و اجرایی نمود تا نقش آفرینان در قامت یک معلم یک پزشک و ... آینده بهتری را برای این استان رقم بزنند

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار