دسترسی سریع
کد خبر: ۹۵۷۸
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
در گفتگو با دبیر رویداد ملی «خانه ام خرمشهر» بیان شد

فعالیت‌های حوزه هنری در خرمشهر و آبادان مناسبتی نیست

دبیر رویداد ملی «خانه ام خرمشهر» معتقد است نه تنها فعالیت‌های حوزه هنری در خرمشهر و آبادان مناسبتی نیست بلکه نگاه زیرساختی به پروژه‌های هنری در این مناطق به دقت رعایت می شود.
مجید معافی نویسنده

فعالیت‌های حوزه هنری در خرمشهر و آبادان مناسبتی نیستبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سید مهدی ابطحی، دبیر رویداد ملی «خانه ام خرمشهر» از مسئولان حوزه هنری است که با توجه به نزدیکی سوم خرداد، مدیریت پروژه‌ها و برنامه‌های حوزه هنری در دو شهر خرمشهر و آبادان در سالگرد بزرگداشت خرمشهر را برعهده دارد. او درگفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه حوزه هنری، مجموعه مناسبتی نیست که تنها در هفته گرامیداشت خرمشهر کاری انجام دهد؛ سالروز خرمشهر را تنها بهانه‌ای برای خلق آثار و دیده شدن آثار هنرمندان حوزه هنری عنوان کرد.

وی از کلنگ زنی احداث پردیش سینمایی در شهر خرمشهر خبر داد و با بیان اینکه روایت امسال ما از فتح و مقاومت خرمشهر با توجه به اتفاق تلخ ساختمان متروپل نسبت به سال قبل متفاوت خواهد بود یادآور شد: متاسفانه مردم خرمشهر، امروزه دچار مشکلات زیادی هستند که برطرف کردن برخی از آن‌ها وظیفه اصلی هنر و هنرمند است که با شناسایی مشکلات و معضلات این مردم، روایتی درست داشته باشند.

دبیر رویداد ملی خانه ام خرمشهر همچنین با بیان اینکه آیین رونمایی از سه سردیس شهدای شاخص خرمشهر همچون بهنام محمدی، محسن وزوایی و محمد جهان آرا در دوم خرداد در موزه دفاع مقدس خرمشهر نصب می‌شود از ترمیم نقاشی‌ها استاد ناصر پلنگی در مسجد جامع خرمشهر از روز سوم خرداد به مدت ۲۰ روز در هفته گرامیداشت خرمشهر خبر داد.

ابطحی با اشاره به برنامه‌های مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: نگاه ما به مسجد جامع و کوچه پس کوچه‌های خرمشهر صرفا نگاه منوط به ۴۰ سال پیش نیست بلکه تلاش کردیم تا روایت امروز خرمشهر را بیان کنیم و به همین منظور، تاکیدی بر انجام کار‌های فرهنگی و هنری به شیوه زیربنایی داریم و هم اکنون نیز در حال بازسازی احداث مجموعه فرهنگی هنری برای مردم خرمشهر هستیم به عنوان مثال امروزه تنها مجموعه ساختارمند هنری که در شهر خرمشهر وجود دارد «سینما نخل خرمشهر» است که حوزه هنری از سال گذشته، کلنگ بازسازی این سینما را زده وامسال نیز کار‌های تکمیلی این پروژه انجام خواهد شد.

به گفته وی، سینما نخل خرمشهر با ایجاد کاربری جدید؛ به یک گالری هنری در شأن هنرمندان این شهر نیز مجهز خواهد شد و این درحالی است که در این شهر تاکنون گالری هنری وجود نداشته است.

دبیر رویداد ملی خانه ام خرمشهر، از افتتاح دو مجموعه کتابشهر، یکی در خرمشهر و دیگری در آبادان وازاتمام بازسازی «پردیس سینمایی کیوان» خرمشهر با چهار سالن و یک گالری هنری در هفته جاری خبر داد. همچنین او از معاونت فرهنگی آزاد منطقه اروند به عنوان سازمانی یاد کرد که بیشترین مشارکت را در این منطقه با حوزه هنری داشته است.

ابطحی در پایان تاکید کرد: اگر چه مردم مناطق خرمشهر و آبادان، مردم خونگرمی هستند، اما بی‌شک، از وعده‌های بی شماری که برخی از مسئولین در سفر‌های استانی به آنان داده اند خسته شدند و به همین دلیل از وعده دادن پرهیز می‌کنیم و قبل از اینکه کاری انجام دهیم قصد رسانه‌ای کردن آن را نداریم؛ زیرا معتقدیم مردم باید خودشان شاهد اتفاق‌های هنری تازه در شهر باشند.ما همواره باید ممنون مردمی باشیم که با این همه مشکلات و آن مقاومت دیدنی که در دوران جنگ داشتند، همچنان پای کارهستند؛ بنابراین ما هر کاری که تا کنون انجام داده ایم وظیفه‌ای بوده که باید بیش ازاین انجام می‌دادیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار