۴۷ : ۰۴ - ۱۰ ذی القعده ۱۴۴۴ - چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۹۵۹۱
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳
حجت الاسلام حسینی:

هیئات مذهبی کانون جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هیئات مذهبی کانون اصلی جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی هستند و لازمه تحقق این مهم اهتمام اشخاص و چهره‌های شاخص هیئات از جمله مداحان به امر جهاد تبیین است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در جلسه کانون مداحان تبریز که با حضور جمعی از مادحان جوان برگزار شد، اظهار داشت: از حضور نسل جوان در محافلی، چون کانون مداحان استقبال می‌کنیم و آماده استفاده از نکته نظرات و پیشنهادات آنان در خصوص مسائل مربوطه هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هیئات مذهبی کانون اصلی جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی است، خاطر نشان شد: لازمه تحقق این امر اهتمام اشخاص و چهره‌های شاخص هیئات از جمله مداحان به این موارد است که باید در حد امکان به موضوعات و مفاهیم قرآنی و دینی و فرهنگی احاطه لازم را داشته باشند و باید توجه کرد که هر بخش در حیطه امور تخصصی و مرتبط با خود در هیئات فعالیت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هیئات حسینی مربوط به مردم و دستگاه اباعبدالله الحسین (ع) هستند و اداره امور آن‌ها باید بصورت مردمی و بدون وابسته نمودن به حمایت مسئولان، مدیران و سازمان‌ها و نهاد‌ها صورت گیرد و خادمان و مادحان با توسل و توکل به ائمه اطهار و اهل بیت (ع)  نسبت به برگزاری هیئات اهتمام کنند و منتظر کمک فرد و نهاد خاصی نباشند.

گفتنی است در این نشست علاوه بر طرح موضوعات و نکته نظرات مداحان جوان تبریزی در خصوص مباحث مرتبط با هیئات مذهبی، از امیرحسین آقابالایی و امیررضا سیفی دوم تن از مداحان جوان استان که حائز مقام‌های کشوری در حوزه مداحی شده اند، تجلیل بعمل آمد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار