دسترسی سریع
کد خبر: ۹۶۳۷
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

بالاترین هنر حوزه هنری تولید فکر فرهنگی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: بالاترین هنر حوزه هنری در مقطع کنونی تولید فکر فرهنگی در جامعه و تقویت جبهه هنر با اصالت انقلاب اسلامی است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده عصر چهارشنبه در آئین سنگرسپاری حوزه هنری اردبیل در سخنانی اظهار کرد: جبهه فرهنگی استان اردبیل به وجود هنرمندان و مدیران توانمند نیاز مبرم دارد که بعد از تودیع «امیر رجبی» انتظار می‌رود «مهیار سپهری» در مسئولیت جدید فعالیت‌های مثبت و رو به جلویی را انجام دهد.

وی یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل و فاتحان خرمشهر را گرامی داشت و تصریح کرد: این فتح عظیم جبهه استقامت و مقاومت را تقویت کرد تا در جنگ نامتقارن حق علیه باطل رزمندگان اسلام بتوانند بازوی باطل را بر زمین بزنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه در این برهه تاریخی انقلاب اسلامی حساس‌ترین مقطع خود را سپری می‌کند که نیاز به همگرایی بیشتر است، گفت: در این مقطع حساس که در حقیقت نقطه عطف تحولات کشور است، ما نیازمند توجه به عقبه عظیم تحولات انقلابی و ارزشی هستیم تا بتوانیم جایگاه خود را اعتلا ببخشیم.

حجت‌الاسلام جعفرزاده فرآیند تمدن‌سازی اسلام را از عصر پیامبران تا ائمه اطهار و دوره کنونی یادآور شد و افزود: ما نیز به عنوان احیاگران این تمدن اسلامی باید به پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشور با ابزار هنر و فرهنگ کمک کنیم.

وی ضرورت توسعه فضای معرفتی و علمی کشور را به دور از هرگونه هیجانات و نگاه مقطعی یادآور شد و خاطرنشان کرد: کشور ایران امروز بیش از هر زمان دیگر به اندیشه سازنده و تفکر فرهنگی و هنری تأثیرگذار نیاز دارد تا ما بتوانیم این شرایط سخت و دوران گذر را به سلامت عبور کنیم.

حجت‌الاسلام جعفرزاده قبول مسئولیت فرهنگی را در این مقطع، وظیفه ای حساس توصیف کرد و ادامه داد: یقه ما دست گروه‌های مختلف جامعه است در حالی که از طرفی دست متولیان فرهنگی خالی بوده و در این مقطع حساس مسئولیت‌پذیری در این حوزه کار بسیار سخت و همراه با ریسک است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما در حوزه فرهنگ و هنر به اندیشه و تفکر آزادسازی خرمشهر نیاز داریم تا زمینه و بستر حرکت تحولی و جهادی را مهیا کنیم.

حجت‌الاسلام جعفرزاده بیان کرد: تلاش ما بر این است تا در این سنگر مهم و ارزشمند کارهای تأثیرگذار بیشتری را انجام داده و در مقابل جبهه مستکبر توانمندی علمی، فرهنگی و هنری خود را به نمایش بگذاریم.

وی پرهیز از ترور و خشونت را یادآور شد و اظهار کرد: ترور و خشونت هیچ همخوانی با تفکر و اندیشه سازنده ندارد و شایسته است نسل نواندیش ما بیشتر به سمت تولید آثار فاخر ارزشی حرکت کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تعبیر مقام معظم رهبری را در امید بستن به حوزه هنری یادآور شد و تصریح کرد: حوزه هنری در بالاترین سطح باید هنر تولید فکر فرهنگی را داشته باشد که نمونه آن را در تولید آثار فاخر «سلام فرمانده» به عینه مشاهده کردیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار