کد خبر: ۹۶۵۳
راهیار بنیاد هدایت منطقه شمال غرب کشور:

امامان محله احیای کارکرد اجتماعی مساجد را در اولویت قرار دهند

راهیار منطقه‌ای شمال غرب بنیاد هدایت کشور گفت: امامان محله با همکاری فعالان فرهنگی و دینی احیای کارکرد اجتماعی مساجد را در اولویت قرار دهند.
۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام یاسین حسن زاده راهیار منطقه‌ای شمال غرب بنیاد هدایت کشور در سفر به استان اردبیل در جلسه مشترک با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، در سخنانی مسجد را محل اخوت و افزایش تعداد کنشگران فرهنگی و اجتماعی در محلات عنوان کرد و گفت: ما برای تحقق کارکرد، مدل و گفتمان امامت مساجد «عملیات مسجد به مسجد» را با همکاری امامان محله و مساجد اجرا می‌کنیم.


وی بر ضرورت توانمندسازی امامان مساجد تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری دوره‌های توانمندسازی، ایجاد انگیزه و گفتمان سازی شبکه امامت در بین امامان مساجد است تا مسجد به کانون علم نو و حرف تازه تبدیل شود.

رهیار منطقه‌ای شمالغرب کشور به برنامه ریزی فرهنگی برای یک هزار مسجد در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی، ۱۰۰۰ مسجد در کل کشور در نظر گرفته و به بهانه محله همدل با امام محله و افراد مرتبط با مسجد در راستای احصای نیازمندی‌های فرهنگی آن‌ها و تشکیل شناسنامه برای مساجد، گفتمان‌های مستمر برگزار می‌کنیم.

وی تحقق تمدن اسلامی را لازمه ظهور عنوان کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی برای ظهور لازم است و باید از سوی عموم مردم علی الخصوص فعالان فرهنگی و تبلیغی مورد توجه قرار گیرد.

وی بر انتقال جامعه پردازی به مساجد در قالب گفتمان تاکید کرد و گفت: نقش جامعه پردازی مساجد نیازمند مردمی سازی فعالیت‌ها و تغییر نگاه نهادی مردم به امور مساجد است تا در مردم حس مسئولیت پذیری در قبال تعالی مساجد تقویت شود.

حجت الاسلام حسن زاده استفاده از نیرو‌های جهادی را عامل موثر در پیشبرد امور فرهنگی عنوان کرد و افزود: برا موفقیت در احیای کارکرد اجتماعی ساجد باید اقتضائات استان و ضرویات فرهنگی نوشته شود تا دچار فرسایش و اتلاف وقت نشویم.

راهیار منطقه‌ای شمالغرب کشور شناسایی مساجد شاخص را اولویت اصلی در تعالی شبکه امامت عنوان کرد و گفت: بهره گیری از ظرفیت افراد شاخص استان، اکتفا نکردن به آمار و گزارش، احصای ظرفیت‌ها برای تمدن سازی و جریان سازی از جمله راهکار‌های موثر در تقویت شبکه امامت مساجد است.

حجت الاسلام حسن زاده بر محوریت بخشی به مساجد در امور مختلف اجتماعی تاکید کرد و گفت: حسینیه ها، دارالقرآن‌ها و مراکز فرهنگی که خارج از مساجد به ارائه فعالیت می‌پردازند، باعث از بین رفتن محوریت مساجد شده لذا باید با انسجام بخشی به امور، مرجعیت مساجد را احیا کرد.
اخبار مرتبط
ارسال نظر