کد خبر: ۹۹۷۹
محفلی جديد برای کتاب‌خوان‌های خوزستان ايجاد شد

کتابشهر ایران با رونمایی یک کتاب به اهواز رسید

مدیر کتابشهر ایران در آیین افتتاح شعبه جديد اين مجموعه در اهواز گفت: تاسیس هر کتابفروشی زمینه‌ ترویج و گسترش کتاب‌خوانی و نیز سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد‌.
۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۱

کتابشهر ایران با رونمایی یک کتاب به اهواز رسیدبه گزارش روابط‌ عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در روزهای پایانی خرداد ماه شعبه کتابشهر ایران در اهواز افتتاح شد. در آیین افتتاح این مجموعه، علی محمداسماعیلی مدیر کتابشهر ایران گفت: این مجموعه محل و محفلی برای اهالی کتاب‌خوان و فرهنگ و هنر اهواز است.

مدیر کتابشهر در ادامه بیان کرد: این مکان تنها منحصر به فروش محصولات نیست بلکه در آن انواع خدمات فرهنگی و مشاوره‌های فرهنگی توسط فروشنده‌ها صورت می‌پذیرد.محمداسماعیلی افزود: تأسیس هر کتابفروشی زمینه‌ ترویج و گسترش کتاب‌خوانی و نیز سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد‌.

نرگس اسکندری نویسنده کتاب «زنان جبهه جنوبی» نیز در مراسم رونمایی این کتاب، که در جریان آئین افتتاحیه کتابشهر برگزار شد نیز با اشاره به مضمون این کتاب عنوان کرد: کتاب زنان جبهه جنوبی ۲۷ مصاحبه از خاطرات فعالیت و پشتیبانی زنان برای رزمندگان در دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.

اسکندری با تأکید بر اینکه باید خاطرات ارزشمند دوران دفاع مقدس ثبت شود، اظهار کرد: در طول این سال ها ما جنگ را با فرماندهان و عملیات می‌شناختیم در حالیکه نقش زنان در خانه و پشت جبهه بسیار  ارزشمند و تأثیرگذار بوده است که باید این رشادت‌ها برای ماندگاری در تاریخ ثبت شود.

نویسنده کتاب زنان جبهه جنوبی با توضیح اینکه مصاحبه و پژوهش این کتاب از سال 97 شروع شد، افزود: مصاحبه‌ها از سال ۹۷تا۹۹ توسط ۴نفر در  ۲۰۰جلسه طول کشید و پس از  آن شروع به نوشتن کتاب کردم و مراحل پیش از چاپ آن تا ۵ماه زمان برد. این نویسنده با توضیح اینکه زمان نوشتن خاطرات پشتیبانی جنگ‌ با نوشتن هر خاطره حالش دگرگون می‌شد، اضافه کرد: اگر چه نوشتن خاطرات و یادآوری آن دوران تلخ بود، اما فعالیت زنان همچون شستن لباس رزمندگان، اتوکشیدن و... مجاهدت آنان این خاطره ها را شیرین می‌کرد و با خود می اندیشیدم که اگر در این دوران، جنگ اتفاق می‌افتاد آیا ما توان این مجاهدت‌ها و پشتیبانی را داشتیم؟ برای قدردانی از این تلاش‌ها همه افراد می‌توانند از نزدیک‌ترین افراد کنار خود مستند خاطرات آن دوران را ثبت کنند.

کتابشهر ایران با رونمایی یک کتاب به اهواز رسید

نرگس اسکندری در این مراسم گفت: خواندن کتاب زنان جبهه جنوبی می‌تواند مخاطب را از یک تونل سخت عبور دهد و آن را ۲۰سال بزرگ‌تر کند و به اقتدار انسانی برساند. حبیب احمدزاده نویسنده و کارگردان نیز در این برنامه گفت: برخی کتاب‌های دوران دفاع مقدس سنگین هستند و هرکدام از  خاطرات پر عظمت افراد می‌تواند تبدیل به رمانی شود.

احمدزاده ضمن ابراز امیدواری از نویسندگان نوقلم اظهار کرد: به شخصه با خواندن این کتاب و انتخاب کلماتی که نویسنده در آن به کار برده بود دچار گریه حماسی شدم و به این نوع کارها که به جبهه انقلاب و فرهنگ به مخاطب توجه دارد، امید زیادی دارم.

کتابشهر ایران با رونمایی یک کتاب به اهواز رسید

محمدعلی بخشی مدیر کتابشهر اهواز نیز در ادامه این مراسم گفت: کتابشهر متعلق به همه اندیشه‌ها است و بیشتر لذت‌بخشی حضور مردم در شهر اندیشه، گفت‌وگو و در کنارهم بودن برای مطالعه و یادگیری است. بخشی کتابشهر ایران را شهری بزرگ دانست و اظهار کرد: در کتابشهر ایران از همه تفکرها و نظرها استفاده می‌کنیم و صادقانه از اندیشه و فرهنگ صحبت می‌کنیم تا بتوانیم شهری با تمدن بزرگ در آن بسازیم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر