دسترسی سریع
کد خبر: ۱۰۳۱۱
۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱
دبیر مهرواره محله همدل ؛

امیدآفرینی از اهداف مهرواره محله همدل است

دبیر مهرواره محله همدل گفت: امیدآفرینی از اهداف مهرواره محله همدل است و از طریق این مهرواره مسائل مهم مردم شناسایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نهضت ؛ حجت‌الاسلام مهرداد جعفری،  در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهار کرد: در بنیاد هدایت لازم بود بعد از مسئله‌یابی، اقداماتی را در میدان انجام دهیم که به مسیر تمدنی در میدان هم جامه عمل بپوشانیم

وی با اشاره به اینکه در سه سال اخیر سه مهرواره در این حوزه تعریف کردیم، ابراز کرد: مهرواره محله همدل، مهرواره اوج و مهرواره بانور از جمله این موارد است که هر سه یک مبنا داشت.

بیر مهرواره محله همدل ادامه داد: کنشگرانی که در مساجد و محلات هستند مسائل محله را شناسایی می‌کنند و این مسائل به کمک مردم برطرف می‌شود و امر منجر به تولید امیدواری در جامعه می‌شود.

وی انقلاب اسلامی را پاسخی به عصر روشنگری خواند و گفت: بعد از ماجرای کرونا همه ما در دام فضای مجازی گرفتار شدیم و فضای مجازی به تدریج فضای حکمرانی را در اختیار گرفت.

جعفری یادآور شد: غرب وقتی دید دیگر نمی‌تواند مدل حکمرانی خود را اعمال کند و با سازمان‌های بین‌المللی قدرت خود را از دست می‌داد، به این سمت پیش رفت که مدل جدیدی را به دنیا اعمال کند که مدل حکمرانی مجازی است و اکنون نیز از این طریق اهداف خود را دنبال می‌کند.

ی با اشاره به اینکه این مدل حکمرانی به دنبال ایجاد فاصله بین انسان‌ها است، عنوان کرد: آن چیزی که بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی دنبال می‌کند، تقویت محله همدل با محوریت مسجد است و تلاش داریم در محلات با محوریت مسجد همدلی را ترویج دهیم و با مدل حکمرانی غرب مقابله کنیم.

دبیر مهرواره محله همدل افزود: در همین راستا مهرواره‌ها را راه‌اندازی کردیم و تلاش می‌کنیم کسانی که کار خوب انجام می‌دهند و می‌توانند مسائل زندگی مردم را حل کنند، در یک سامانه ثبت کرده و از آن‌ها تقدیر و تولید خبر می‌کنیم و خبرها را انتشار می‌دهیم و سعی می‌کنیم فضای امیدآفرینی را در جامعه ترویج دهیم.

وی تصریح کرد: در مهرواره بانور نزدیک به ۳۵ هزار زن کنشگر پای کار آمدند و از بین آن‌ها ۱۵۰ نفر انتخاب و با اعضای خانواده به مشهد مقدس اعزام شدند و در مشهد مورد تجلیل قرار گرفتند و بانوان متدین در محلات کنش‌های باعظمتی را رقم می‌زنند.

جعفری با اشاره به اینکه تلاش داریم در مهرواره‌ها این افراد را شناسایی و به جامعه معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: در مهرواره محله همدل نیز ۳۶ هزار نفر شرکت کردند.

وی در مورد نحوه فعالیت افراد ابراز کرد: افراد در مهرواره محله همدل بعد از ورود به لینک ثبت‌نام کنش را ثبت می‌کنند، این کنش در ستاد مورد بازدید قرار می‌گیرد و تولید خبر می‌شود و خبرهای خوب را به خبرگزاری‌ها اطلاع می‌دهیم و از این طریق می‌توانیم مسائل اصلی مردم را احصا کنیم.

دبیر مهرواره محله همدل بیان کرد: در استان زنجان ۳۱۱ نفر شرکت کردند و می‌توانید مسائل اصلی استان را دریابید و افرادی که برای حل آن اقدام کردند را بشناسید و این افراد باید در فرصت‌های مختلف تجلیل شوند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار