کد خبر: ۱۰۵۰۰
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان؛

باید مخاطب را شناخت و مقتضای حال را رعایت کرد

در آستانه ماه محرم همایش طلایه داران تبلیغ با حضور حضرت آیت الله خاتمی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه زنجان و مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲

به گزارش پایگاه خبری نهضت ،حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه تاکنون مردم نیز دین خود را با روش مبلغان به دست آورده اند، اضافه کرد: بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان منبر خطابه ای یکی از مفیدترین روش هاست، باید مخاطب را شناخت و مقتضای حال را رعایت کرد.

وی با بیان اینکه رهبری فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است، گفت: تقویت ایمان مردم از طریق مبلغان انجام می گیرد و متدینان همواره‌ در صحنه‌های حساس کشور حضور دارند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه کشورمان طی ۴۵ سال گذشته با اقتدار در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کرده است، اظهار داشت: تز انقلاب از حوزه بوده است، دشمن می خواهد با آنتی تز خود این حوزه را بپرواند و متاسفانه اخبار ناراحت کننده از برخی حوزویان شنیده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: دشمن در اغتشاشات اخیر با تبلیغات دروغ و جنگ ترکیبی به میدان آمد و اگر در برابر تبلیغات سستی کنیم دچار استحاله فرهنگی می شویم.

وی با بیان اینکه برای دشمن روحانی اهمیت دارد و امسال شرایط خاصی حاکم در کشور بود، گفت: سرباز ولایت هستیم، ابزار هیچ جناحی نیستیم که اگر باشیم دچار خسران شده ایم.

حجت‌الاسلام علی خاتمی در همایش‌ طلایه‌داران تبلیغ در آستانه محرم، به برنامه های از پیش تعیین شده‌ دشمنان اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۶۰‌ شبکه دشمن در فضای مجازی شب و روز علیه کشورمان دروغ پردازی می کنند و به تعبیر رهبری دروغ ها را روانشناسانه به گونه ای مطرح می کنند که برای مخاطب قابل پذیرش می‌شود.

وی با بیان اینکه در راس تبلیغات دشمنان روحانیون، خبرگان و روسای قوا هستند، یادآور شد: بیشترین اتهامات و توهین ها و فحش ها علیه روحانیت انجام‌ می گیرد.

امام جمعه زنجان ادامه داد: رهبری در فرامین اخیر خود در بین مبلغین و حوزویان چند هشدار مهم را اعلام کردند.
وی اضافه کرد: باید به سخنان رهبری متعهد ماند، چرا که ایشان در ارتباط با مبلغان مسائل مربوطه را روشن تر، صریح تر و اورژانسی تر مطرح کردند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار