کد خبر: ۱۱۳۹۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

حجاب کنشگری زن مسلمان در نبرد تمدنی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: رعایت حجاب و عفاف کنشگری زن مسلمان در نبرد تمدنی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.
۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  حجت الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در آئین اختتامیه نمایشگاه "مهر و ماه" که در محل سالن اجتماعات نمایشگاه بین المللی اردبیل برگزار شد، در سخنانی با اشاره اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت حجاب و عفاف اظهار کرد: برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی اقدام موثری در نهادینه کردن ارزش‌های دینی در بین اقشار مختلف جامعه علی الخصوص نوجوانان و جوانان است.

وی حجاب و عفاف را کنشگری زن مسلمان در نبرد تمدنی عنوان کرد و افزود: چادر در فرامین الهی و کتاب مقدس قرآن با تعبیر جلباب به معنی پوشش سرتاسری و به عنوان حجاب برتر معرفی شده، اما زن مسلمان علاوه بر چادر می‌تواند با پوشش مناسب و حفظ شئونات اسلامی در اجتماع حضور یابد.

حجاب کنشگری زن مسلمان در نبرد تمدنی است

وی تاکید کرد: زن عفیف نماد بزرگترین کنشگری زن مسلمان در جامعه است و این مهم‌ترین مقابله با توطئه فرهنگی دشمن است که می‌تواند تمام نقشه‌های پوچ غرب علیه زنان را نقش بر آب کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به نقش هنر و رسانه در فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و افزود: بزرگترین اثرگذاری فرهنگی با برپایی نمایشگاه و فعالیت در عرصه هنر و رسانه باید صورت گیرد.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: در فعالیت‌های فرهنگی، علاوه بر اقشار مذهبی، باید تمام دغدغه‌مندان و فعالان عرصه فرهنگی و تبلیغی وارد میدان شده و به ارائه طرح‌ها و ایده‌های نوین در توسعه و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بپردازند.

وی با تاکید بر بیداری جبهه فرهنگی در مقابل توطئه فرهنگی دشمن خاطر نشان کرد: دشمن هرگز نخوابیده و در پس فتنه خاموش حتما برنامه دیگری برای زنان و دختران جامعه تدارک دیده و ما همواره باید فعالانه و با بصیرت و هوشیاری هرچه تمام‌تر در میدان حاضر باشیم.

در این مراسم با اهدای تندیس، لوح سپاس و هدایی از بانوان فعال کارآفرین، غرفه‌های برتر حجاب و عفاف و تولیدکنندگان برتر چادر و البسه حجاب تجلیل شد.

حجاب کنشگری زن مسلمان در نبرد تمدنی است

ارسال نظر