کد خبر: ۱۱۹۲۶
سازمان دارالقرآن الکریم | از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد؛

ابلاغ ماده واحده «انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی»

ماده واحده «انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی» از سوی حجت‌الاسلام رئیسی، به این سازمان ابلاغ شد.
۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، ماده واحده «انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دبیرخانه و صندوق مرتبط با آن به سازمان تبلیغات اسلامی» که در جلسه ۸۸۹ مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ به‌تصویب رسیده است از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابلاغ شد.

متن این ابلاغیه به شرح ذیل است؛

«سازمان تبلیغات اسلامی

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

ماده‌واحده «انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دبیرخانه و صندوق مرتبط با آن به سازمان تبلیغات اسلامی» که در جلسه ۸۸۹ مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس مصوبه جلسه ۴۲۹ مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ شورای معین این شورا به تصویب رسیده است؛ به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌گردد:

«ماده واحده - «شورای توسعه فرهنگ قرآنی» و «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» (موضوع مواد ۳ تا ۶ منشور توسعه فرهنگ قرآنی مصوب جلسه ۶۴۳ مورخ ۱۳۸۸/۰۲/۲۲ و تشکیل صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی مصوب جلسه ۷۰۸ مورخ ۱۳۹۰/۱۲/۰۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی) به سازمان تبلیغات اسلامی انتقال می‌­یابد.

تبصره ۱- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، به عنوان رئیس شورای مذکور محسوب می‌شود و دبیر این شورا از میان ۲ نفر از صاحب‌نظران مطرح قرآنی با معرفی رئیس شورا و انتخاب و تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، تعیین می‌شود.

تبصره ۲- تشکیلات و نیروی انسانی دبیرخانه شورای مذکور و ساختار اداری صندوق، با رعایت مقررات متناظر و هماهنگی مراجع قانونی ذیربط به سازمان تبلیغات اسلامی منتقل می‌شوند. این انتقال به مدت ۳ سال انجام می‌پذیرد و حسب ارزیابی‌های بعدی، قابل بازنگری توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود.

سیدابراهیم رئیسی

رئیس ­جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی»

ارسال نظر