کد خبر: ۱۵۹۹۹
انتشارات سوره مهر | خاطرات مادر شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون رونمایی شد؛

مسکوی کوچک افغانستان

«مسکوی کوچک افغانستان»؛ خاطرات نجیبه اصغری مادر شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون شهید احمدشکیب احمدی در حوزه هنری رونمایی شد.
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، «مسکوی کوچک افغانستان» بر اساس زندگی «نجیبه اصغری» مادر «احمد شکیب احمدی» از شهدای لشکر فاطمیون در حوزه هنری رونمای شد. این کتاب شرح زندگی و مشقت‌های بانویی است که به دلیل وضعیت متلاطم زندگی در زادگاهش، دائم در میان کشورهای افغانستان و پاکستان و ایران در سفر است و ابتدا اعضای خانواده‌اش را در جنگ‌های افغانستان از دست می‌دهد و در ادامه، احمد تنها پسرش را نیز در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) فدا می‌کند.

داستان این کتاب از خانه کودکی نجیبه در کابل آغاز می‌شود و در ادامه به نسل‌کشی قوم هزاره و شهادت خانواده نجیبه می‌رسد و تا آن جا ادامه پیدا می‌کند که احمد تنها امید و انگیزه زندگی نجیبه تصمیم می‌گیرد برای حضور در جبهه سوریه درس و دانشگاه را در کابل رها کند و به ایران بیاید. در نهایت شهید شکیب احمدی در سال ۱۳۹۵ به سوریه اعزام می‌شود و دو سال بعد به شهادت می‌رسد.

کتاب سراسر واگویه‌های مادرانه است که نگرانی و عشق یک مادر به تنها فرزندش را به تصویر می‌کشد.«مسکوی کوچک افغانستان» در ۴۵ فصل، ۲۳۲ صفحه و با شمارگان ۱۲۵۰نسخه با قیمت ۱۴۵ هزار تومان در بازار کتاب و دسترس علاقمندان قرار دارد.

ارسال نظر