کد خبر: ۱۶۰۶۹
۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
دانلود همه تصاویر
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

زنده نگهداشتن یاد شهید رئیسی عامل موثر در انتخاب آگاهانه است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: زنده نگهداشتن یاد شهید رئیسی و شهدای خدمت عامل موثر در انتخاب آگاهانه است.​​​​​​

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در همایش «طلایه داران تبلیغ در استقبال از محرم» ویژه روحانیون شهرستان گرمی در سخنانی اظهار کرد: پرچم مقاومت، بصیرت و انتخابات در استان اردبیل همواره در اوج است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: استان اردبیل با وجود مرزی بودن برخی از شهرستان ها، مردمی بصیر و دشمن شناس داشته و از برکت وجود علمای آگاه همواره در خط مقدم حفظ و حراست از ارزش‌های اسلام و انقلاب است.  

وی افزود: امروز در حساس‌ترین مقطع تاریخ انقلاب اسلامی قرار داریم و باید با با بروز رسانی اندیشه‌ها در مقابل هجمه فرهنگی دشمن ایستادگی کنیم.

بصیرت افزایی عامل تقویت فرهنگی جامعه است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر ضرورت پویایی و تحرک فکری و فرهنگی روحانیون و فعالان فرهنگی و تبلیغی تاکید کرد و افزود: تحرک جامعه روحانیون در مسائل سیاسی و اجتماعی مسئله مهم در عصر کنونی بوده و بصیرت افزایی علما عامل موثر در تقویت فکری و فرهنگی جامعه است.

حجت الاسلام جعفرزاده، خون شهدا را قوام بخش جریان تبلیغی عنوان کرد و گفت: خون شهید به جریان تبلیغی جرات داده لذا باید زبان برنده انقلاب که ثمره خون شهداست همیشه باید نافذ و برنده بماند.

جهاد تبیین اولویت فرهنگی جامعه است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با تاکید بر عدم رکود و سکوت روحانیون در ایام انتخابات، جهاد تبیین را ضرورت مهم در این ایام برشمرد و افزود: بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب، امرز جهاد تبیین اولویت عرصه تبلیغ کشور است لذا باید در مورد انتخابات به تبیین گری بپردازیم.

حجت الاسلام جعفرزاده خاطر نشان کرد: تبلیغات اسلامی اردبیل محتوای لازم برای جلسات تبیین و روشنگری در ایام انتخابات را آماده کرده و در اختیار روحانیونو فعالان فرهنگی، تبلیغی قرار می‌دهد.

وی تبلیغ اهمیت مشارکت حداکثری را اولویت اول در منابر و جلسات سخنرانی عنوان کرد و افزود: زنده نگهداشتن یاد شهید آیت الله رئیسی و شهدای خدمت، عامل موثری در انتخاب آگاهانه از سوی مردم است.

شهید آیت الله رئیسی ارزش‌های انقلاب اسلامی را احیا کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تاکید کرد: مهم‌ترین شاخصه شهید آیت الله رئیسی تنها خادم الرضا بودن نیست بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری، احیا گر شعار‌های اصلی و اساسی و ارزش‌های مبتنی بر انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام جعفرزاده احیای جریان مقاومت را از دیگر شاخصه‌های مهم شهید رئیسی عنوان کرد و افزود: مقاومت به منزله جهاد اکبر بوده و امید عامل اصلی مقاومت است که در سایه ایمان به خدا محقق می‌شود.

تدوین برنامه‌های ماه محرم با محوریت جریان مقاومت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر ضرورت محوریت بخشی به برنامه‌های محرم با موضوع مقاومت تاکید کرد و گفت: جهت دهی به اندیشه آحاد جامعه، تبیین عالمانه، پاسخ به شبهات مردم و تواصی به صبر از مصادیق جریان مقاومت است که باید در برنامه‌های ماه محرم مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام جعفرزاده چله خدمت را زمینه ساز تحرک مردم در امور فرهنگی و اجتماعی برشمرد و افزود: برگزاری جلسات قرآنی، همراه کردن مردم در امور خیرخواهانه و عام المنفعه و تبدیل ایمان مردم به عمل صالح از مصادیق چله خدمت است.

غدیرخم نرم افزار مدل حکمرانی در جامعه اسلامی

حجت الاسلام جعفرزاده به برنامه‌های اعیاد قربان تا غدیر اشاره کرد و افزود:در برگزاری مراسم جشن خیابانی، نشست ها، جلسات در دهه ولایت، جشن قربان، غدیر خم که نرم افزار مدل حکمرانی است در اولویت برنامه‌های فرهنگی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر ضرورت پیوند جریان عاشورا و روایت مقاومت عاشورایی در محرم تاکید کرد و افزود: آیات محوری برای ایام محرم احصا شده و منابر بر پایه قرآن و قرآن محوری  و با هدف پردازش، عالمانه و غنی سازی محتوای فکری برگزار خواهد شد.

ارسال نظر