کد خبر: ۱۶۲۳۱
انتشارات سوره مهر| دختری که برای زندگی‌اش می‌جنگد؛

عرضه «صید درخت» در کتابفروشی‌ها

رمان «صید درخت» نوشته لیلا شمس توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات، رمان «صید درخت» نوشته لیلا شمس به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. لیلا شمس در این‌اثر سه‌گانه‌ای نوشته که در سه بخش مجزا با عناوین «از ارغوان»، «در ارغوان» و «با ارغوان» روایت می‌شود. هر سه بخش ساختار منحصر به فرد خود را دارد.

رمان پیش‌رو به احوالات دختری به نام ارغوان می‌پردازد که از سوی جامعه پذیرش نمی‌شود. جدا شدن از مردم او را به ایجاد ارتباطات دیگری با عناصری از طبیعت و خیال سوق می‌دهد و او را وادار می‌کند به دنبال رازی باشد که زندگی او را با دیگران متفاوت کرده است.

دختر برای حفظ زندگی و خانواده‌اش می‌جنگد اما این جنگ قواعدی دارد. اتفاقاتی که در بیرون و همزمان در درون او رخ می‌دهد مخاطب را مجبور می‌کند از زاویه‌های مختلف به ماجرا نگاه کند. در نهایت شخصیت اصلی رمان و مردم در یک نقطه به ملاقات خود و یکدیگر می‌رسند.

نویسنده در بخشی از این کتاب می‌نویسد:

«در دفتر اول گفت‌وگو از ارغوان است؛ آنچه اهالی درباره او می‌گویند.شما صداهای مختلفی می‌شنوید. هرکس روایت خودش را دارد؛ راوی‌ها از شصت و هفت موقعیت برایتان خواهند گفت و باد روایتِ آن‌ها را به گوش شما می‌رساند. پای حرفشان بنشینید، نقلشان را بشنوید و ببینید کجاها در خاطرتان می‌ماند؟ آیا آشنا نیست؟ … شبیه قصه خودتان؟

اما دفتر دوم از روایتی که در ارغوان اتفاق افتاده پرده برمی‌دارد. نگاه خودش حکایت دیگری دارد.

و دفتر سوم، کسی با ارغوان سخن خواهد گفت. «او» تمامِ قصه را خطاب به ارغوان و برای شما روایت می‌کند.

و این چنین است قصه تو و من.»

این کتاب با ۳۳۸ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰۰ هزار تومان عرضه شده است.

ارسال نظر