کد خبر: ۱۶۴۰۸
با حضور شاعران کشوری و استانی ،

از سه شاعر آیینی استان زنجان تجلیل به عمل آمد

سه شاعر آیینی استان زنجان در مراسمی با حضورافشارچی استاندار زنجان، رفیعی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسوولان در حسینیه اعظم زنجان تجلیل شدند.
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،   چهارمین محفل شعر «قرار» استانی تسنیم و مراسم تجلیل از پیرغلامان حسینی استان زنجان با حضور استاندار زنجان، معاون سیاسی امنیتی استانداری، جمعی از مسئولان استان زنجان  و مردم در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

سه شاعر آئینی استان زنجان در مراسمی با حضور محسن افشارچی استاندار زنجان، ابوالفضل رفیعی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسؤولان در حسینیه اعظم زنجان تجلیل شدند.

این برنامه به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان با حضور جمعی از شعرای استانی و ملی برگزار شد.

در این مراسم از سه پیر غلام حسینی استان زنجان به نام‌های اصغر گنج خانلو زنجانی، غلامرضا عینی فرد زنجانی و، ولی الله کلامی زنجانی قدردانی شد.

در ادامه این مراسم جمعی از شعرای استانی و ملی ابیاتی را به حضرت اباعبدالله الحسین تقدیم کردند.

قاسم صرافان، احمد بابایی و محمود حبیبی کسبی، اشعار خود را در این مراسم در مدح حضرت اباعبدالله حسین (ع) قرائت کردند که با استقبال مردم در حسینیه اعظم مواجه شد.

استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی معرفی شده است و هرساله مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان با شور و نوای خاصی در این استان برگزار می‌شود.

ارسال نظر