دسترسی سریع
کد خبر: ۲۹۲۰
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان:

انتخابات شورای هیئت های مذهبی گیلان در ۱۵ حوزه برگزار شد

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری ششمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی این استان در ۱۵ حوزه، گفت: ۲۰۵ نفر در این انتخابات رقابت کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، به نقل از مهر در گفتگو با حجت‌الاسلام سعید مهدوی اظهار کرد: انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی به عنوان یک نهاد مردمی در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری می‌تواند کمک کار سازمان تبلیغات اسلامی باشد که در سال‌های مختلف شکل گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه امسال با حضور پرشور هیئت‌های مذهبی شاهد برگزاری ششمین دوره انتخابات این شورا بودیم، تصریح کرد: این انتخابات در گیلان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۹۵۵ هیئت مذهبی ثبت شده در سامانه طوبی واجد شرایط در انتخابات و رأی دادن داریم، اضافه کرد: از این تعداد ۲۰۵ نفر نامزد انتخابات شده که در مجموع ۷۱ نفر انتخاب شدند.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، ادامه داد: ششمین دوره انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی استان گیلان در ۱۵ حوزه برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت و اثرگذاری تشکل‌های دینی در زمان شیوع ویروس کرونا به خوبی مشاهده شده است، افزود: هیئت‌های مذهبی بر اساس محبت و معرفت نسبت به اهل‌بیت (ع) می‌توانند نسبت به اصلاح بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی مؤثر باشند.

ارسال نظر
پرطرفدار