دسترسی سریع
کد خبر: ۷۵۳۸
۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

کتاب «سلمان ما» منتشر شد

کتاب « سلمان ما» به قلم رضا کاشانی اسدی در انتشارات سوره مهر منتشر شد.

کتاب «سلمان ما» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری نهضت، این کتاب که در مرکز آفرینش‌های ادبی و کارگاه قصه و رمان حوزه هنری شکل گرفته با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه راهی بازار نشر شده است.

«سلمان ما» در مورد شخصیت سلمان فارسی است که پس از جستجوی فراوان اسلام را دین خود انتخاب می‌کند. این کتاب در سه فصل تدوین شده است و روایت‌گر دوران زندگی این شخصیت از دوران کودکی تا رحلت ایشان است.

این نویسنده که ید طولایی در نوشتن از شخصیت‌ها و وقایع مختلف تاریخی دارد پیش از آن هم کتاب «پشت درهای بهشت» را با موضوع رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه منتشر کرده بود.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:

«سبکبال و شادمان، کنار منبر ساده پیامبر ایستاده بودم . از شوق دیدار خورشید، تن و بدنم می‌لرزید.در محضر نور چه جای سخن گفتن همچون منی؟!
عبدالله با یک طبق خرما در میان جمعیت می‌چرخید تا همه دهان خود را شیرین کنند که با دیدن پیامبر زبانم باز شد:
_خدای یگانه را سپاس می‌گویم که جرس بیداری را از دیرباز در وجود من به صدا درآورد. تولد من روزی نبود که از دامان مادر زاده شدم، زمانی بود که به دامان اسلام راه یافتم. پس مرا فرزند اسلام بخوانید!
حلقه غلامی را از جیب بیرون آوردم:
_این حلقه غلامی را امروز از گوش من بریدند تا حلقه بندگی الله را بر گوش جان بیاویزم. اگر در همین لحظه مرگم فرا رسد شادمانم. چرا که پس از عمری جست‌وجو به وصال گم‌گشته خویش رسیده‌ام؛ پس مرا آزاده شده پیامبر بخوانید!»

ارسال نظر
پرطرفدار