کد خبر: ۱۶۳۱۳
به مناسبت سالروز تبلیغات اسلامی برگزار شد؛

همایش تجلیل از فعالان عرصه تبلیغ دین استان کردستان

به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، از فعالان عرصه تبلیغ دین در استان کردستان تجلیل شد.
۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۲

به گزارش روابط عمومی  سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین رازیانی درهمایش تجلیل از مبلغان دینی در سنندج بیان کرد: در ماه محرم هم پیرو ماه رمضان زندگی با آیه‌ها برای روزهای مختلف با محوریت آیاتی که امام حسین (ع) در روز عاشورا و در مسیر کربلا بیان کردند، برگزار می‌شود و هدف از آن تشویق مردم به زندگی قرآنی است.

وی گفت: این طرح مورد حمایت بیشتر مردم قرار گرفت و استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت.

وی ادامه داد: در حق حضرت خدیجه (س) و در معرفی ابعاد شخصیتی ایشان حق مطلب ادا نشده در حالی که وی یکی از بزرگان و کارآفرینانی بود که تعداد زیادی از بزرگان اعراب در شعبه‌های کاروان تجاریشان خدمت می‌کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: حضرت خدیجه یکی از الگوهای موفق برای زنان و دختران هستند که در روز رحلت‌شان به ویژگی کارآفرینی ایشان پرداخته شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رازیانی افزود: در اعیاد غدیر هم تلاش شد که این روز وحدت آفرین که موجب همدلی بین مسلمانان است با برپایی جشن‌ها و پای کار آمدن مسائل جامعه به ابعاد وسیع غدیر پرداخته شود.

وی بیان کرد: در اعیاد غدیر، شب قدر، ماه رمضان کف جامعه و همه مردم باید پای کار بیایند، دستگاه‌های فرهنگی و سایر ادارات هم تلاش کردند و در نهایت مراسم‌ها منشأ خیر و برکت شد.

عید غدیر محور وحدت و همدلی

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان تصریح کرد: معرفی عید غدیر با عنوان محور همدلی و وحدت الزامی است چرا که دشمنان در حال تفرقه اندازی در این حوزه هستند و این جشن‌ها مایه وحدت و غرور هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رازیانی بیان کرد: در عیدهای ربیع که در استان مراسم امت احمد برگزار شد، نام کردستان با نام اراده و عشق به حضرت نبی (ص) در سراسر جهان درخشید.

وی گفت: در ایام اعتکاف هم غریب به ۳ هزار نفر جوان فارغ از مباحث دنیوی، در مسجد و محراب به اعتکاف بس نشستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: با توجه به اینکه جهاد تبیین اصلی‌ترین وظیفه این سازمان است، تشکل‌های دینی، کانون‌های فرهنگی، بخش‌های قرآنی و هیأت مذهبی که خانواده این سازمان هستند در این راه تلاش کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رازیانی یادآور شد: ۷۴۰ مجموعه قرآنی و ۸۰۰ هیأت مذهبی و مداح و ذاکر اهل بیت و ماموستاهای دینی در این مجموعه برای تبلیغ و جهاد تبیین تلاش کردند.

وی اذعان کرد: ستاد جوانی جمعیت و بحث ظرفیت بزرگ بانوان، مبلغان عرصه پیشرفت و جمعیت حاج قاسم تکلیف جهادی خود می‌دانند که برای جهاد تبیین تلاش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: امروز هم از تعدادی از رسانه‌ها، تشکل‌های دینی، بانوان، دستگاه‌های همسو، و اشخاصی که چندین سال از عمر خود را برای تبلیغ دینی صرف کردند تجلیل به عمل می‌آید.

ارسال نظر