کد خبر: ۱۶۳۲۱
ماموستا رستمی:

تبلیغ اصل و اساس دین است

نماینده مردم‌ در مجلس خبرگان رهبری گفت: تبلیغ در دین مبین اسلام از ابتدایی‌ترین و اصل و اساس‌های شریعت اسلام است و به واسطه آیات قرآن که اولین مبلغ است، همه مسلمانان به سمت وحدت کشیده می‌شوند.
۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۰

به گزارش روابط عمومی  سازمان تبلیغات اسلامی، ماموستا فایق رستمی درهمایش تجلیل از فعالان عرصه تبلیغ دین که در سالن همایش پیامبراعظم اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان برگزار شد؛ اظهار داشت: دین مبین اسلام به واسطه تبلیغ ایجاد شده است و پیامبر اکرم (ص) جامعه بشریت را به سوی تبلیغ در حین اخلاق‌مداری سوق دادند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در جامعه‌ای که ضد دین، ضد رسول، ضد شریعت بودند پیامبر گرامی اسلام با ترویج دین اسلام انسان سازی کرد.

ماموستا رستمی گفت: چیزی که زندگی مؤمنان را روشن و منور کرده وجود قرآن در خانه مسلمان است و به واسطه آیات قرآن که اولین مبلغ است، همه مسلمانان به سمت وحدت کشیده می‌شوند.

امام جمعه سنندج یادآور شد: در تبلیغ موعظه با حکمت و درایت و عقلانیت باید مطرح شود و سخنان شیرین در آن اهمیت به‌سزایی دارد.

ماموستا رستمی ادامه داد: فرهنگ عبادت ابعاد گوناگونی دارد که در زندگی انسان شناخته شده و باید این فرهنگ ترویج یابد.

وی اذعان کرد: نیروی کار، ظرفیت منابع طبیعی، نخبگان و اهل قلم، تجربه‌گیری از دانایان و علما همگی در جنگ نرم کنونی با فرهنگ سازی می‌تواند مورد بهره قرار گیرد و بازتاب وسیعی داشته باشد.

امام جمعه سنندج گفت: فضای مجازی هم اگر خوب هدایت شود می‌تواند مرکز توسعه و عمران واقع شود و در روشن کردن حقیقت موثر شود.

ماموستا رستمی افزود: جدا از حضرت خدیجه (س) که مرکز اخلاق‌مداری و تعامل با همه بودند، سایر امهات المؤمنین هم بزرگ زن تاریخ بودند و لازم است در خصوص ویژگی‌های اخلاقی همه بانوان مکرم اسلام بحث و معرفی صورت بگیرد.

وی بیان کرد: در بحث انتخابات هم چون مبنای دین اسلام مردم سالاری است یک واجب شرعی و وظیفه همگانی است شرکت در انتخابات و نظارت مردم بر حاکمیت اصل انتخاباتی است‌.

ماموستا رستمی تصریح کرد: ۸۰ میلیون جمعیت کشور در دست رییس جمهور امانت هستند و کشور سختی و تحریم و جنگ و مشکلات زیادی کشید تا به این جایگاه برسد و باید همه برای انتخاب فرد اصلح اقدام کنیم.

ارسال نظر