کد خبر: ۱۶۳۴۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان عنوان کرد:

حضور ۲۰ هزار نفری مردم رشت در جشن «محفلی‌ها»

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از استقبال و حضور ۲۰ هزار نفری مردم از جشن قرآنی «محفلی‌ها» در رشت خبر داد.
۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷

به گزارش روابط عمومی  سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمد علی نجفی با تبریک عید سعید غدیر خم با اشاره به برگزاری جشن بزرگ «محفلی‌ها» در شهر رشت با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار نفر از این جشن استقبال کردند، اظهار کرد: در این جشن شاهد استقبال کم‌نظیر و بی سابقه مردم شهر رشت از یک رویداد قرآنی محور در گیلان بودیم.

وی با بیان اینکه با این حضور با شکوه رکورد جدیدی ثبت شد، افزود: این حضور و تجمع با شکوه به نوعی امتیاز و نمره قبولی مردم به برنامه‌های قرآنی محفل و همچنین صداوسیما برای تولید محتواهای این‌چنینی بود.

حجت الاسلام نجفی ادامه داد: برگزاری این جشن بزرگ دارای ۲ رکن مهمی چون شب عید غدیر ترویج معارف و محبت اهل بیت (ع) و ترویج قرآن را با خود داشت که این دو در کنار هم سبب شد حضور فوق العاده ای از مردم را ما شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: علی رغم اینکه این جشن بزرگ همزمان با مناظرات شب‌های انتخابات و جشن‌های محلات به مناسبت عید غدیر خم برگزار شد اما به لطف خداوند و عنایت اهل بیت (ع) حضور کم نظیری رقم خورد و توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان اضافه کرد: تصویری که از این حضور با شکوه و در این جشن بزرگ قرآنی در سطح ملی منتشر شد نشان داد که این استان باید به ظرفیت قرآنی و ارادتش به اهل بیت (ع) شناخته شود.

حجت الاسلام نجفی ادامه داد: عوامل اجرایی برنامه محفل نیز حس بسیار خوبی از اجرای این برنامه در رشت داشته و یکی از موفق ترین اجراها در بین استان‌هایی که حضور داشتند عنوان می‌کردند.

وی با بیان اینکه خدا را شکر شب گذشته لحظات خوبی از شادی و نشاط مردم حول محور قرآن و اهل بیت (ع) را شاهد بودیم، گفت: ان شاالله این اتفاق‌های خوب که حاصل همدلی ارگان‌های فرهنگی و مجموعه‌های مردمی است همچنان تداوم داشته باشد لذا استقبال مردم در مسیر بسیار کمک کننده است.

وی تصریح کرد: از همکاری همه ارگان‌های فرهنگی علی الخصوص سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری، سپاه قدس گیلان و شهرستان رشت، اعضای شورای اسلامی شهر رشت، استانداری، اداره کل اجتماعی، فرمانداری رشت، مرکز صدا و سیمای گیلان، مجموعه‌های مردمی و کانون جوانان رضوی قدردانی می‌کنم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: بدون شک برگزاری این جشن بزرگ در رشت در تاریخ این شهر ماندگار خواهد بود و مردم در آینده‌ای نه‌چندان دور اثرات فرهنگی این رویداد قرآنی را لمس خواهند کرد.

ارسال نظر