کد خبر: ۱۶۴۰۰
حوزه هنری| با محوریت شهید رئیسی برگزار می‌شود؛

«خادمان ملت»، نمایشگاهی از آثار تجسمی امید و غم

مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری به مناسبت‌های اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان شهید نمایشگاهی از آثار برگزیده هنرمندان تجسمی مراکز استانی حوزه هنری با عنوان «خادمان ملت» را افتتاح کرد.
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۲

محمد زرویی نصرآباد مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به اینکه ما در ابتدای اعلام خبر فرود سخت بالگرد رئیس جمهور شهید؛ هنوز امید داشتیم تا خبری از سلامتی ایشان کسب کنیم اما به هر حال تولیدات خود را آغاز کردیم، گفت: هنرمندان همه با امید به دیدار دوباره شهید آیت‌الله رئیسی آثار بسیاری را خلق کردن  که رنگ امید دارد اما متاسفانه با اعلام خبر قطعی شهادت ایشان و همراهانشان آرام آرام آثار به سوی اندوه و سوگواری تغییر مسیر داد. از این رو ما با شرکت هنرمندان ۲۶ استان کشور شاهد تولید بیش از ۷۰۰ اثر با این موضوع بودیم که در نهایت ۵۵ اثر آن تایید نهایی گرفت و در این نمایشگاه در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار گرفت.
وی ادامه داد: در روز تشییع پیکر شهدای خدمت در تهران و سراسر کشور ما شاهد توزیع پوسترهای تولیدی حوزه هنری در دستان مردم بودیم که از این میان سه پوستر را حوزه هنری مرکز در تعداد بالا چاپ، منتشر و به دست مردم رساند و دیگر تولیدات حوزه هنری را سازمان‎های مرتبط چاپ و توزیع کرد.

این نمایشگاه که دهم تیرماه افتتاح شد تا ۱۷ تیر روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری ابوالفضل عالی به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

ارسال نظر