کد خبر: ۱۶۴۰۶
مرکز هنری و رسانه‌ای نهضت| ساسان زارع مطرح کرد؛

ثبت ۶۰ هزار تراکنش مالی برای مهمانی غدیر

سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: فقط در تهران ۶۰۰ هزار تراکنش مالی برای مراسم داشتیم که در حوزه نذر و کمک مالی برای این جشن فعال بودند.
۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش‌ روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، ساسان زارع سخنگوی ستاد مردمی برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در نشست خبری این برنامه که در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تشکر از رئیس سازمان صدا و سیما جهت جابجایی مناظرات نامزد‌های انتخابات برای حضور مردم در مهمانی غدیر گفت: روز عید غدیر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ از محور میدان آزادی تا خیابان دماوند تقاطع امام علی با ۲ هزار و ۲۰۰ موکب مردمی برگزار می‌شود. امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر مواکب داریم و ۶۰۰ موکب نیز در لیست رزور هستند.

وی افزود: تا دیشب که بررسی کردیم، حدود ۳۰۰ شهر کشور مهمانی کیلومتری برگزار خواهند کرد. جمع مسافت این مراسم‌ها تا ۳۶۰ کیلومتر می‌رسد. تقریباً ۱۵ هزار دیگ غذای نذری بار گذاشته می‌شود. تعدادی موکب از لبنان و یمن و عراق و پاکستان و افغانستان در تهران برپا می‌شود و با غذای سنتی سرزمین خود میزبان مردم تهران خواهند بود. تا روز گذشته ۵ کشور با الگوی مهمانی غدیر، مهمانی کیلومتری غدیر دارند که شامل برزیل، هند، لبنان، افغانستان و پاکستان هستند. ۲۲ موکب از اقوام در این مهمانی حضور خواهند داشت.

زارع ادامه داد: ۳ اتفاق ویژه طراحی شده است که حال مخاطبان را خوب می‌کند. ۲۶ نقطه نورافشانی بزرگ خواهیم داشت، چرا که سال گذشته با استقبال خوب مردم مواجه شد. ۱۰۰ تیم پروازی نمایش هوایی جذاب برگزار می‌کنند. حجم زیاد بادکنک هوا می‌شود که آسمان شهر را متفاوت خواهد کرد. در هر صورت دغدغۀ ما در این جشن این است که مجموعه‌های مردمی و مردم درگیر برنامه شوند. جشنی است که مردم هم میزبان و هم مهمان هستند. فقط در تهران ۶۰۰ هزار تراکنش مالی برای مراسم داشتیم که در حوزه نذر مالی و کمک مالی برای این جشن فعال بودند. اگر میانداری شهرداری تهران نبود، شاید اتفاق نمی‌افتاد و یا با این کیفیت رخ نمی‌داد.

خداپرست مسئول پویش اسباب بازی مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر گفت: اسباب بازی‌هایی که جمع‌آوری می‌شود، با کشتی به مردم غزه فرستاده می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش عدد ۱۱۰ را به شماره ۱۰۰۰۱۲۱۱۱۰ ارسال کنند تا با روش‌ها و فرآیند‌های ارسال اسباب بازی آشنا شوند و یا به سایت هدیه بازی رجوع کنند. در این وب سایت اسباب بازی‌هایی مشخص شدند و با تخفیف به مشتریان ارائه می‌شود. جذاب‌ترین روش تهیه و ارسال اسباب بازی به مناطق محروم و کودکان غزه، حضور خانواده‌ها در شهر تهران این ا ست که یک سازه کشتی در میدان امام حسین علیه السلام تعبیه شده که می‌توانند اسباب بازی خود را درون آن قرار دهند.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار