کد خبر: ۱۳۴۱۱
گلستان| روایتی از تلاش امام محله برای آبادانی روستا؛

امام محله ای که برای ۱۰ روستای با پرورش ماهی و زنبورداری اشتغال‌زایی کرد

حاج آقا رضانیا قبل از شیوع ویروس منحوس کرونا با کمک کمیته امداد و دوستانش کلاس‌های زنبورداری را با هدف اشتغالزایی برگزار می‌کرد و از متخصصان خواست تا به آموزش مردم بپردازند که تعدادی از آموزش دیدگان بعد از آموزش‌های لازم، وام اشتغال دریافت کردند و برای خود پرورش ماهی و پرورش زنبور عسل راه اندازی کردند.
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام غلامرضا رضانیا متولد سال ۱۳۵۳ و اهل شهرستان بابل مازندران و دارای مدرک سطح دو حوزه علمیه است؛ او از سال ۷۸ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرد و اکنون ۱۹ سال است که به عنوان روحانی مستقر به فعالیت تبلیغی مشغول است و ۱۰ سالی می‌شود در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) مزرعه کتول شهرستان علی آباد گلستان فعال است.

حجت الاسلام رضانیا در راستای به سرانجام رساندن رسالت تبلیغی خود، به برگزاری نشست بصیرتی برای جوانان می‌پردازد و نکته‌ها و پیام‌های قرآنی را به آنان منتقل می‌کند و در جمعه شب‌ها نکته‌ها و پیام‌های امیر المومنین (ع) در نهج البلاغه را برای نمازگزاران بیان می‌کند. این طلبه دغدغه‌مند برای ارتباط گیری با جوانان به مدارس نیز سرکشی دارد و به تبلیغ در این مکان آموزشی نیز می‌پردازد؛ و از نیازمندان نیز هیچ گاه غافل نبوده و همواره دستگیری از آنان را در دستور کار قرار داده و اکنون سعی کرده فعالیت‌های خود در این زمینه را هدفمند کند که در این راستا یک مرکز نیکوکاری را در مسجد محله خود راه اندازی کرده و افراد نیازمند و بی بضاعت را تحت پوشش قرار می‌دهد و با کمک‌های خیرین روستا، صدقات و زکات از آنان دستگیری می‌کند.

مرکز نیکوکاری مسجد صاحب الزمان (عج) حدودا سال ۹۶ راه اندازی شد که در دو سال کرونا با همه مشکلاتی که وجود داشت توانست خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه دهد. تهیه سبد کالا با همت مرکز نیکوکاری و معتمدین و مردم در ۵ مرحله انجام شد که کمک شایانی به افراد آسیب دیده از کرونا کرد.

تهیه جهیزیه برای جوانان بی بضاعت از دیگر اقدامات ارزشمند حاج آقا رضانیا بوده و حاصل تلاش‌های او در این حیطه، آماده سازی دو سری جهیزیه برای جوانان کم برخوردار بوده است.

رضانیا همچنین برای جلوگیری از ترک تحصیلی دانش آموزان به تهیه لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز آموزشی برای آنان می‌پردازد. او در طول سال‌های تبلیغی خود سابقه ساخت مدرسه، مسجد، غسالخانه و آرامستان را در کارنامه خود دارد.

او قبل از شیوع ویروس منحوس کرونا با کمک کمیته امداد و دوستانش کلاس‌های زنبورداری را با هدف اشتغالزایی برگزار می‌کرد و از متخصصانی که در کار پرورش زنبوعسل یا دامداری یا پرورش ماهی فعال هستند دعوت می‌کرد تا به آموزش مردم بپردازند. تعدادی از آموزش دیدگان بعد از این کلاس‌ها و دریافت آموزش‌های لازم وام اشتغال دریافت کردند و برای خود پرورش ماهی و پرورش زنبور عسل راه اندازی کردند.

هر انسانی برای خیررسانی خود به دیگران دلیل و هدفی دارد که این روحانی تلاشگر نیز در راستای هدف خود می‌گوید: نگاه ما نگاه تبلیغی است و بنای کار یک روحانی فقط این نیست که مسئله شرعی بیان کند این‌کار اگرچه یکی از اولویت‌هاست، اما باید هرکاری که برای سهولت زندگی مردم از او برمی‌آید انجام دهد و دغدغه مردم را داشته باشد؛ رسالت من این نیز این هست که برای دنیای مردم هم در حد توان کاری انجام دهم.

لذت‌بخش‌ترین خاطره سال‌های تبلیغ او به زمانی برمی‌گردد که در روستایی محروم در شهر خان ببین گلستان که غسالخانه و آرامستان نداشت و مردم باید برای دفن اموات خود ۱۵ کیلومتر مسیر را طی می‌کردند و در گرما و سرما و زمان بارش برف و باران اموات خود را با نیسان به آنجا منتقل می‌کردند با تلاش‌ها و کمک‌های مردم زمینی را خریداری کرد و غسالخانه و قبرستان راه اندازی کرد.

او هنوز هم وقتی به آن منطقه سرکشی می‌کند مردم از او برای این کار خیر ماندگارش قدردانی می‌کنند که در این زمینه توضیح می‌دهد: اکنون وقتی کسی فوت می‌کند و به آن منطقه می‌روم نگاه‌های مردم را که می‌بینم لذت می‌برم، اهالی می‌گویند خدا پدرت را بیامرزد کاری کردی برای ما که کارمان آسان شد و این رضایت مردم در چهره‌های‌شان مشهود است و همین برای من لذت‌بخش و آرام‌بخش است و انجام این‌کار واقعا برایم لذتی غیر قابل وصف داشت.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار