کد خبر: ۱۳۵۶۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

تقوا و علم آموزی در سیره امام جواد (ع)  الگوی برتر تربیتی برای جوانان است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل پیروی از تعالیم دینی را ضرورت فرهنگی جامعه دانست و گفت: حضرت امام جواد (ع) الگوی شاخص برای جوانان در تقوا و تحصیل برای تحقق آرمان‌ها است. ​​​​
۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه‌ای با تبریک سالروز ولادت جوادالائمه حضرت امام محمد تقی (ع)، پارسایى، علم و دانش و بخشندگى را از صفات بارز آن حضرت برشمرد و گفت: امام جواد (ع) با سرمایه معنوی خود که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی نشأت گرفته بود، احکام اسلامی را گسترش و به تعلیم و ارشاد اهتمام ورزید.


وی افزود: امام جواد (ع) توانست افزون بر رهبری جامعه اسلامی، در حوزه نظام امامت و ولایت به تبیین احکام الهی و آموزه‌های قرآنی به‌عنوان وظیفه اصلی و نیز تبیین نظام ولایی در حوزه سیاسی بپردازد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در بیان فضایل امام جواد (ع) گفت: حضرت امام جواد (ع) علم و دانش را یکی از مهمترین عوامل پیروزی و رسیدن به کمالات معرفی می‌کرد و به انسان‌های کمال خواه و حقیقت طلب توصیه کردند که در راه رسیدن به کمال دنیوی و اخروی از این نیروی کارآمد بهره لازم را بگیرند.  

امام جواد (ع) مدافع واقعی انسانیت برپایه ایمان و اعتقاد بر ارزش‌های اسلامی بود

حجت الاسلام جعفرزاده با اشاره به جوان بودن حضرت امام جواد (ع) در دوران امامت تصریح کرد: از ویژگی‌های والای امام جواد (ع) می‌توان به جوان بودن ایشان و تقوا و خویشتن داری در دوران جوانی، و بذل و بخشش و انفاق و نیز پرهیزکاری و مناعت طبع اشاره کرد.

وی بر ضرورت الگوگیری از سیره زندگانی آن حضرت تاکید کرد و بیان داشت: امام جواد (ع) همانند سایر ائمه الگوی کامل انسان مداری و نمونه بارز عبادت و بندگی بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با برشمردن ویژگی‌های رفتاری و اجتماعی آن حضرت ادامه داد: امام محمد تقی (ع) در برخورد با دوست و دشمن گشاده‌رو بود و همین عامل باعث جذب مخالفان و دشمنان امام به سوی ایشان می‌شد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده بیان داشت: امام نهم شیعیان (ع) در مقابل مصائب و گرفتاری‌های روزگار به شدت شکیبا و بردبار بودند. آن حضرت در مقابل حوادث سخت و پیشامد‌های ناگوار، هیچ‌گاه برآشفته و مضطرب نمی‌شدند بلکه با اتکال به خدای متعال به صبر و تحمّل روی می‌آوردند.

وی تاکید کرد که جوانان مشتاق اهل‌بیت (ع) باید از فرصت جوانی بهره گرفته و در مسیر کسب علم و دانش و معنویت قدم بردارند.
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار