کد خبر: ۱۳۶۰۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

سیره رفتاری حضرت علی (ع) منشور سبک زندگی ایده آل بشری در تمام اعصار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: سعادت و سلامت جامعه در تمام امور فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در گرو تبعیت از سیره زندگانی حضرت علی (ع) است.
۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده با تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر در سخنانی، بر ضرورت ترویج سیره رفتاری آن‌حضرت در جامعه تاکید و اظهار کرد: حضرت علی (ع) برای جامعه بشری امروز نه تنها یک الگوی عملی و رفتاری مناسب هستند، بلکه می‌تواند شاخصه درست زندگی کردن، درست تصمیم گرفتن و درست حرکت کردن در مسیر سعادت واقعی باشد.


وی با اشاره به سیره حکومتی حضرت علی (ع) گفت: حضرت علی (ع) شخصیتی الهی و تجسم تمام ارزش‌های انسانی و اسلامی است، که در اوج زهد، تقوی و عرفان، سیاستمداری امین و مجاهدی شجاع بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: امام علی (ع) از نظر اخلاق فردی و اجتماعی نمونه بود که می‌تواند الگوی عملی جامعه امروز باشد. به‌گونه‌ای که در عمر با برکت و حیات طیبه خود با وجود همه مظلومیت‌ها و تحمل سختی‌ها، همواره بر محوریت صبر، حلم و بردباری با تکیه بر مبانی اسلامی و اخلاقی همواره سعی کرد تا جامعه بشری را در مسیر درست و صحیح هدایت کند.

منشور حکومتی حضرت علی (ع) بر اساس تحکیم پایه‌های حق و عدالت است

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، با بیان اینکه ویژگی‌های حکومت علی (ع) باید امروز سرمشق جوامع جهانی و سازمان‌های بین‌المللی باشد، بیان کرد: آن حضرت در منشور حکومت خود همیشه بر عدالت، تحکیم پایه‌های حق و حق‌بینی و دور شدن از ظلم و تضعیف امت اسلامی و حتی سایر ملل جهان تاکید داشت و برای همیشه الگویی را ارائه کرد که امروز مایه فخر و شرف امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه ما در جامعه اسلامی و شیعی زندگی می‌کنیم، اما شخصیت و جایگاه امام علی (ع) در تمام ابعاد و به‌ویژه آموزه‌های نهج البلاغه به درستی تبیین نشده است، متذکر شد: این در حالی است که نیاز داریم نسل جوان را با شخصیت و ابعاد فکری جانشین پیامبر اکرم (ص) آشنا کنیم. چ

آغاز آئین معنوی اعتکاف از بامداد ۱۳ رجب در ۵۰ مسجد استان اردبیل

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردیبل از برپایی مراسم معنوی اعتکاف همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: مراسم اعتکاف از ۵ تا ۷ بهمن ماه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب در ۵۰ مسجد استان اردبیل برگزار خواهد شد تا مؤمنان از این فرصت برای خلوت با معبود و تهذیب دل و روحشان از زنگار معاصی بهره برده و سالی معنوی را رقم بزنند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده تصریح کرد: این مراسم از اذان صبح روز پنجشنبه پنجم بهمن مصادف با  ۱۳ رجب آغاز خواهد شد و تا اذان مغرب شنبه هفتم بهمن مصادف با ۱۵ رجب معتکفان از فرصت ماه پرفیض رجب برای بهره‌مندی از معنویت بیشتر استفاده خواهند کرد.
ارسال نظر