کد خبر: ۱۳۷۹۸
البرز| حجت الاسلام عطایی خبر داد:

۷۰ نفر از دل اعتکاف چهارباغ چادری شدند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارباغ از محجبه و چادری شدن ۷۰ نفر از دانش آموزان دختر در جریان اعتکاف این شهرستان خبر داد و گفت: طی مراسمی با اهدای چادر مشکی از آنها تجلیل می‌شود.
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین روح الله عطایی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چهارباغ با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی برای نخستین بار در شهرستان چهارباغ در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مراسم بیش از ۱۰۰ دختر دانش آموز پایه ششم تا دوازدهم ابتدایی معتکف شدند که یکی از آن‌ها لیدر اغتشاشات سال ۱۴۰۱ بود که بیشتر برای تفریح و گذران اوقات با دوستانش و بهم ریختن فضای اعتکاف، به مسجد آمده بود.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ما تمام افراد با هر سلیقه و طرز تفکری را ثبت نام می‌کردیم و گزینشی وجود نداشت که فقط افراد مذهبی و چادری‌ها معتکف شوند، زیرا هدف ما این بود که بتوانیم روی افراد فریب خورده هم کار کنیم که در این راستا دختری که لیدر اغتشاشات و کلاً بی حجاب بود، معتکف شد و پس از روضه خوانی با موضوع حضرت زهرا (س)، دل این دختر‌ می‌لرزد و حال و هوایی تازه پیدا می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چهارباغ افزود: شب هنگام این دختر حضرت فاطمه زهرا (س) را در خواب‌ می‌بیند که یک چادر به او می‌دهند و می‌فرمایند: دخترم از این به بعد چادر به سر کن، البته چهره بانوی دو عالم را مشاهده نمی‌کند. این دختر پس از برخاستن از خواب، به شدت منقلب می‌شود، گریه کرده و حال و روز او تغییر می‌کند و چادری می‌شود.

عطایی مطرح کرد: سپس این دختر چندین نفر از دوستان خود را نیز به سر کردن چادر ترغیب می‌کند و آن‌ها و مادر وی نیز چادری می‌شوند. از سال گذشته ارتباط بین ما و این دختر برقرار بود و در اردو‌ها و برنامه‌های فرهنگی از او استفاده می‌کردیم و به نوعی فعال فرهنگی شهرستان چهارباغ شد. همین دختر منقلب سال گذشته، امسال یکی از مربیان ما در مراسم اعتکاف بود.

وی با اشاره به حضور ۲۰۰ دانش آموز دختر در مراسم اعتکاف امسال و با بیان اینکه برای هر ۱۰ نفر یک مربی در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: امسال من برای پنج نفر از معتکفان سفر به مشهد مقدس را در نظر گرفته و از مربیان خواسته بودم دختران را سنجش و از میان آن‌ها تعدادی را بدین منظور برگزینند. مربیان این تصمیم را بیان و اعلام می‌کنند که برای دختران معتکف جایزه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چهارباغ بیان کرد: دو سه نفر از دخترانی که بی حجاب بودند درخواست می‌کنند که به عنوان هدیه به آن‌ها چادر اهدا شود. سپس مربی اعلام می‌کند که دخترانی که قصد چادری شدن دارند اسامی خود را به من اعلام کنند که ناگهان ۷۰ دختر با گریه اعلام تحول می‌کنند و از تصمیم خود مبنی بر چادری شدن خبر می‌دهند.

عطایی ادامه داد:، اما شرط این دختران این بود که پدر شهید مدافع حرم چادر را به سر آن‌ها کند، زیرا سالروز وفات حضرت زینب (س) و همزمان با آخرین روز اعتکاف این تصمیم را گرفته‌اند. به همین منظور از پدر شهید مدافع حرم اصغر الیاسی دعوت به عمل آمد و در مراسم اختتامیه اعتکاف، به صورت نمادین چادر را به سر یکی از این دختران کرد، آن هم با حال و هوایی وصف ناشدنی.

وی با اشاره به اینکه این ۷۰ دختر، محجبه از مراسم اعتکاف خارج شدند، عنوان کرد: اکنون قرار است این دختران به همراه والدین خود به یک ضیافت شام دعوت شوند که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز، فرماندار و امام جمعه چهارباغ و … برگزار می‌شود. در این مراسم، از آن‌ها تجلیل و تقدیر به عمل خواهد آمد و یک چادر مشکی نیز به هر یک از آن‌ها اهدا خواهد شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار