کد خبر: ۱۴۴۸۶
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی:

طرح ملی «مسطورا» راهی برای تبلور نور حقانیت در جان آدمی است

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: طرح ملی «مسطورا» راهی برای تبلور نور حقانیت در قلب و جان آدمی است.
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سیفایی پیش از ظهر یکشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که در راستای توجیه اجرایی طرح زندگی با آیه‌ها ویژه عملیات ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهار کرد: قرآن پیمان جمعی بین مردم و مؤمنین است.

وی اذعان کرد: قرآن هدایتگر مسلمین است و بر پیامبر اکرم نازل شد و با برانگیخته شدن پیامبر و از مجرای ایشان امت ایشان هم مبعوث شد.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: آیات الهی در ذهن و دل ما باید قرار گیرد و در طرح مسطورا هدف تبلور نور حقانیت آیات الهی در قلب و جان آدمی است.

لزوم تبیین آیات قرآن کریم با همراهی ماموستاها و روحانیون

حجت‌الاسلام والمسلمین سیفایی اذعان کرد: در این طرح ملی با همراهی همه ماموستایان و روحانیون که در این همایش شرکت دارند زندگی بر مدار قرآن و آیات الهی تبیین می‌شود.

وی عنوان کرد: مسطورا به معنی سطر سطر زندگی با قرآن است که با هدف قرار دادن زندگی بر همین مدار است.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در این طرح ملی تلاش شده که دست تمسک به آیات قرآن گرفته شده و راه و روش قرآنی ملاک زندگی مؤمنین قرار گیرد.

وی عنوان کرد: همه ما باید با قرآن انس بگیریم، آیات آن را بخوانیم، به سطر سطر آن عمل کنیم و تا جای ممکن هر پیام و کلام را حفظ کنیم.

ترویج نهضت ملی مسطورا بر مبنای چند گام اساسی

حجت‌الاسلام والمسلمین بیان کرد: نهضت ملی مسطورا در راستای ترویج قرآن چند گام اساسی دارد.

وی گفت: اول امید داشتن، که برای مؤمن لازم است و از ایمان وی سرچشمه می‌گیرد، دوم جهت دادن در مسیر توحید برای مؤمن، سوم پیوند اتحاد و همدلی بین مؤمنین که همان معاد فرهنگی برای قیام الهی است و باید وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیفایی افزود: آبروی پیامبر (ص) به اعمال ما بستگی دارد و جایگاه وی به عنوان پدر امت اسلامی است.

وی بیان کرد: دعوا و تنش بین فرزندان بدترین چیز ممکن است اما مهم هم خانواده بودن و حق برادری و خواهری را ادا کردن است.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: همه مؤمنین جهان با اختلاف نظرها و تفاوت‌های موجود همه خواهر و برادر هستند و عزت و عظمت خانواده را باید درک کنند تا اختلافات آنها پدر امت اسلامی را دل آزرده نکند.

عزت مسلمانان به میزان اطاعت از کلام الهی برمی گردد

وی گفت: دعوا و تنش مسلمانان به دلیل اختلافات موجود نباید سر و صدا به پا کند و عزت ما در نهایت بستگی به عملکرد ما طبق آیات الهی است و در نهایت ریسمان قرآن و آیات قرآنی ما را در یک مسیر و در یک راه قرار می‌دهد.

گفتنی است، کارگاه یک روزه همایش طلایه داران تبلیغ در سنندج و با حضور روحانیون و ماموستایان استان به منظور تبیین تبلیغ براساس آیات قرآن توسط حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی که از نویسندگان اجرایی طرح مسطورا است، در حال برگزاری است.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار