کد خبر: ۱۴۶۵۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

مردم عنصر اصلی «جهش تولید» و پیشرفت همه جانبه کشور هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مشارکت مردم عامل اصلی در «جهش تولید» و پیشرفت همه جانبه کشور است.
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در مصاحبه‌ای با تبریک آغاز سال ۱۴۰۳ و عید نوروز و نیز تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن، اظهار کرد: امسال بنا به فرامین مقام معظم رهبری، بنام «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شد که نشان از اهمیت مسئله تولید در پیشرفت و توسعه کشور است.

وی به نقش مردم در تقویت اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: مشارکت دادن مردم در اقتصاد بنا بر تأکیدات رهبر معظم انقلاب در واقع همان مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی  و ایجاد بستر مناسب برای حضور فعال مردم در بحث تولید و اشتغال آفرینی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: تاکید مکرر مقام معظم رهبری بر مسئله تولید، نشانگر این است که نتوانسته ایم در این حوزه به اهداف مورد انتظار دست یابیم. حال باید دید علت موفق نبودن به خلأ قانونی بر می‌گردد یا اینکه محدودیت‌ها سبب شده تا برنامه‌های مربوط به مشارکت مردمی و بخش خصوصی آنگونه که باید انجام نشود.

مدیریت جهادی عنصر اصلی در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی

حجت الاسلام جعفرزاده مدیریت جهادی را عنصر اصلی در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: بنا به فرامین رهبر «ما عقیده داریم دوره آزمون و خطا دیگر تمام شده و یک راه بیشتر نداریم که آن هم بازگشت به آرمان انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد است: یعنی مردمی سازی اقتصاد و تولید قدرت اقتصادی که در واقع همان اقتصاد مقاومتی است، و مدیریت جهادی که منبعث از فرهنگ دفاع مقدس است.»

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل افزود: توجه به تاکید مکرر مقام معظم رهبری بر مسئله تولید، نشانگر این است که نتوانسته ایم در این حوزه به اهداف مورد انتظار دست یابیم. حال باید دید علت موفق نبودن به خلأ قانونی بر می‌گردد یا اینکه محدودیت‌ها سبب شده تا برنامه‌های مربوط به مشارکت مردمی و بخش خصوصی آنگونه که باید انجام نشود.

بهره مندی از ظرفیت منابر برای تحقق شعار «جهش تولید و مشارکت مردم»

وی به نقش فعالان فرهنگی و تبلیغی بویژه علما و روحانیون در تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» اشاره کرد و افزود: رسالت نهاد‌های فرهنگی برای فرهنگ­ سازی در جهت توجه آحاد مردم به مشارکت در تولید با همکاری تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بسیار حساس و تعیین کننده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه تبلیغات اسلامی نقش موثری در تولید فرهنگ در جامعه برعهده دارد، اظهار کرد: طلاب و روحانیون می‌توانند با تشویق مردم به خرید کالای ایرانی فضای خوبی برای رونق تولید کالای ایرانی در بین مردم ایجاد کرده و به جهش تولید کمک کرده و در تبیین و نهادینه شدن توسعه و رونق تولید تاثیرگذار باشند.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل امسال از ظرفیت مبلغان دینی، موسسات و تریبون‌های که در اختیار دارد در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» استفاده خواهد کرد.
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار