کد خبر: ۱۴۷۸۱
مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر خبر داد:

برگزاری برنامه شاخص شب‌های قدر در مسجد جامع ملایر

حجت الاسلام روح الله رستمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر گفت: در ۸۰ مسجد و حسینیه، بقاع متبرکه و مکان‌های دیگر شهرستان مراسم احیای شب‌های قدر برگزار می‌شود.
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۴

برگزاری برنامه شاخص شب‌های قدر در مسجد جامع ملایر

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام رستمی مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با بیان اینکه برنامه شاخص شهرستان در شب‌های قدر در مسجد جامع شهر ملایر است افزود: برگزاری مراسم احیا، اعمال شب‌های قدر، عزاداری و سینه زنی، توزیع نذورات، افطاری‌های ساده و اطعام دهی به خانواده‌های نیازمند و روزه داران از برنامه‌های شب‌های قدر در ملایر با همکاری هئیت‌های مذهبی شهرستان است.

وی به اعزام ۱۸۰ مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف شهرستان ملایر در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: این مبلغان در همه مساجد شهری و روستایی و ... برنامه‌های شب‌های قدر را خواهند داشت.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به تقارن سالروز شهادت حضرت علی (ع) و ۱۳ فروردین ماه روز طبیعت افزود: در این زمینه جلسه‌ای با مسئولان شهرستان داشتیم و قرار شد برنامه‌های مختلفی از جمله برپایی خیمه‌های معرفت، برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت امام علی (ع) و...   با همکاری تشکل‌های دینی و هئیت‌های مذهبی را داشته باشیم.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر  با بیان اینکه در شب‌های قدر برنامه‌های مختلف دیگری نیز در سطح مساجد شهرستان ملایر برگزار می‌شود تصریح کرد: افطاری‌های ساده، اطعام دهی به نیازمندان با تاسی از حضرت علی (ع)، تهیه بسته‌های معیشتی توسط خیران و مسئولان هئیت‌های مذهبی برای خانواده‌های نیازمند و توزیع نذورات از دیگر برنامه‌های مساجد ملایر در شب‌های قدر است.

حجت الاسلام رستمی همچنین از برگزاری مراسم اعتکاف رمضانیه در ملایر خبر داد و تصریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف رمضان امسال در روز‌های ۱۵، تا، ۱۷ فروردین ماه در دهه پایانی ماه رمضان در دو مسجد جامع ویژه خواهران و مسجد امام حسین (ع) ویژه برادران برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه علاقمندان به حضور در این مراسم معنوی می‌توانند از ۹ تا ۱۲ فروردین ماه به مسجد جامع، حوزه علمیه خواهران و اداره تبلیغات اسلامی ملایر مراجعه کنند گفت: در ماه رجب نیز ۱۳ مسجد شهرستان ملایر مراسم اعتکاف برگزار شد.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ملایر همچنین به اجرای طرح کشوری مسطورا (زندگی با آیه ها) اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این طرح در سطح شهرستان به خوبی در حال اجرا است.

 وی با اشاره به استقبال خوب اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان از این طرح افزود: در این زمینه پوستر‌ها و بروشور‌هایی با ارائه محتوای قرآنی به همت روحانیون و مربیان قرآنی تهیه و در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته شده و همچنین مسابقات مختلف قرآن نیز برای شرکت کنندگان در طرح برنامه ریزی شده که جوایز مختلفی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار