کد خبر: ۱۵۵۳۷
حوزه هنری | با معرفی برگزیدگان برگزار شد؛

اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با معرفی نفرات برتر در بخش‌های گوناگون به کار خود پایان داد.
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد که هرسال با محوریت یک استان برگزار می‌شود، بر روی شناسایی و داوری گروه‌های تئاتری متمرکز شده که از درون پایگاه‌های فرهنگی مساجد شکل می‌گیرند و استعدادهای نوجوانان و جوانان را به صحنه اجرا می‌کشانند.

داوری جشنواره امسال را که در استان یزد برگزار شد، الهام چرخنده، اعظم بروجردی و وفا طرفه بر عهده داشتند.

گفتنی است در اختتامیه این جشنواره از محمدرضا آزاد و سید حسین فدایی حسین بخاطر سال‌ها تلاش این ۲ هنرمند پیشکسوت در تئاتر بچه‌های مسجد تقدیر شد. در بخش بازیگری زن از جمه کسانی که تقدیر شدند و جایزه نقدی دریافت کردند، عبارت‌اند از: «زهرا احمدی» سفید دشتی و «مبینا معصومی سفید دشتی» از شهر بروجن استان چهار محال و بختیاری برای بازی در نمایش گیلدا، «صدیقه رضایی» از شهر قم استان قم برای بازی در نمایش راز، «محیا جهانگیری» و «هستی امانی» از شهر کرج استان البرز برای بازی در نمایش زنان مقاوم، «رقیه عباسی» و «فاطمه دیدار» از شهر کاشان استان اصفهان برای بازی در نمایش خسوف عشق، «نسیم سلطانی» نسب از شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری برای بازی در نمایش لیلا تقدیر شدند و جایزه نقدی دریافت کردند.

در بخش بازیگری مرد نیز این افراد مورد تقدیر قرار گرفتند و جایزه نقدی دریافت کردند؛ «امیرعلی حسن‌زاده» و «نوید حاج عبدالهی» از شهر بافق استان یزد برای بازی در نمایش حسن و سیب سرخ، «ابوالفضل میرزایی» از شهر قم استان قم برای بازی در نمایش مرد شامی، «یاسر خالقی» و «افضل خرمی» از شهر لنده استان کهگیلویه و بویر احمد برای بازی در نمایش ۱۹۴۸، «داوود رمضان زاده» و «احمد شنبه‌نیا» از شهر میناب استان هرمزگان برای بازی در نمایش (به افق محل).
جایزه بهترین کارگردانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با اهدای دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی به «شایان فلاحیان» از مسجد امام حسین شهر کرج استان البرز برای نمایش (ایران) رسید.
همچنین رتبه دوم این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به صورت مشترک به نمایش (حسن وسیب سرخ) به کارگردانی آقای محمدجواد تقی زاده بافقی از مسجد جواد الائمه شهر بافق استان یزد و نمایش (زنان مقاوم) به کارگردانی خانم مرضیه ذاکری ازمسجد صاحب الزمان شهر کرج استان البرز رسید.
داوود رمضان‌زاده از مسجد سجادیه شهر میناب استان هرمزگان نیز با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی برای نمایش (به افق محل) به مقام سوم بخش کارگردانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد رسید.

هیئت داوری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد ۵ نمایش را با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به عنوان نمایش برتر این دوره معرفی کردند.
نمایش‌های «خسوف عشق» به کارگردانی خانم ام البنین حیدری ویدوجی از مسجد قائم آل محمد شهر کاشان استان اصفهان، نمایش (حسن وسیب سرخ) به کارگردانی آقای محمدجواد تقی زاده بافقی از مسجد جواد الائمه شهر بافق استان یزد، نمایش به (افق محل) به کارگردان آقای داوود رمضان زاده از مسجد سجادیه شهر میناب استان هرمزگان، نمایش (زنان مقاوم) به کارگردانی خانم مرضیه ذاکری ازمسجد صاحب الزمان شهر کرج استان البرز و نمایش (مرد شامی) به کارگردانی آقای علی اصغر ایمان زاده از مسجد حضرت ابوالفضل شهر قم استان قم به عنوان نمایش‌های برتر جشنواره معرفی شدند.
سردیس استاد فرج الله سلحشور و جایزه نقدی این بخش نیز به نمایش (ایران) به کارگردانی آقای شایان فلاحیان از مسجد امام حسین شهر کرج استان البرز رسید.

در ادامه مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره تئاتر مردمی‌بچه‌های مسجد از خانواده شهید هنرمند حسین ملائیان با حضور همسر شهید، فرزند ایشان و محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی تقدیر شد.
اجرای نقالی و پرده‌خوانی مرشد میرزاعلی با ذکر یاعلی (ع)، سخنرانی، تقدیر از مسئولان اجرایی جشنواره و قرائت بیانیه هیئت داوران از دیگر برنامه‌های این اختتامیه بود.

تعداد بازدید : 1
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار