کد خبر: ۱۵۶۸۲
۳۱ اردیبهشت | حجت‌الاسلام محمد قمی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان را تسلیت گفت

او به حق، شهید جمهور شد و ماندگار در قلوب مردم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در پی درگذشت شهادت‌گونه رئيس‌جمهور و همراهان پیام تسلیتی صادر کرد.
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،  در پی درگذشت شهادت‌گونه دکتر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان، حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور پیام تسلیتی صادر كرد. در متن اين پيام آمده است؛

«باسم حق 
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ  فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبديلًا 

واقعه‌ی تلخ، جان‌سوز و اَسف‌بار سقوط بالگرد حامل رییس‌جمهور عزیز و مجاهد و هم‌سفران گران‌قدرشان، برای ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی مصیبتی تلخ و غم‌بار است. 

امروز، ملت ایران، ناباورانه به سوگ عالمِ عامل و کارگزاری دلسوز و مردمی نشست که علاوه بر افتخار خادمی آستان‌ حضرت رضا(ع)، تبلوری عینی از مکتب امام و مشیِ شهید رجایی بود و جلوه‌ای کامل از ویژگی‌های علمی و عملی استادش؛ شهید بهشتی. هم‌چنین می‌توان ایشان را به‌حق امتداد مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی دانست؛ چرا که ویژگی‌های برجسته‌ی شهید سلیمانی را به کمال، در خود پرورده بود. از صدق، اخلاص و جهادِ دائمی و خستگی‌ناپذیر در پیشانیِ میدان تا خطرپذیری در مسیر خدمت و وفای به عهد با امام و مردم؛ تا پای جان. لذا او به حق، شهید جمهور شد و ماندگار در قلوب مردم... 

ویژگی مشترک سید شهیدان خدمت و عزیزان خوش‌عاقبت و در معیت ایشان؛ آیت‌الله آل‌هاشم، دکتر حسین امیرعبدالهیان و جناب آقای مالک رحمتی و دیگر همراهان، مردمی‌بودن، تلاشِ بی‌وقفه و پرثمر در مدت‌های کوتاهِ مسئولیت‌های فعلی و پیشین، مجاهدانه‌زیستن، اخلاص و دوری از حاشیه، نگاه‌بانی و دلسوزی در قبال ارزش‌های این انقلاب مقدس بود. 

به‌سلامت گذرکردن از این بُرهه، نیازمند همت مضاعفِ مسئولان و همدلی و مشارکت ملت شریف ایران است. همان ملت صابر و نجیبی که در تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی، امتحانات و مصیبت‌های تلخی را تحمل نمودند و با ایمان و تسلیم، قوی‌تر و محکم‌تر از گذشته در مسیر امتداد و ادامه‌ی نهضت قدم برداشت. 

این‌جانب، شهادت جان‌کاهِ این عزیزان را به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران، خانواده‌های معزز و مکرم ایشان، بالاخص والد ارج‌مند آیت‌الله آل‌هاشم، والده‌‌ی مکرّم شهید رئیسیِ عزیز و همسر فرهیخته‌ی ایشان و همه‌ی همکاران و همراهان‌شان صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند عالم برای روح مطهر این عزیزان رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می‌نمایم. حضور مردم شهیدپرور و قدردان، در تشییع این شهیدان والامقام، دلالتی صریح بر همراهی‌شان با گفتمان خدمت، جهاد و مقاومت خواهد بود و آیتی محکم بر صبر، شکر و توقف‌ناپذیری در مسیر تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی؛ ان‌شاءالله. 

محمد قمی
کم‌ترین خادم نهضت تبلیغ اسلام ناب
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ شمسی
۱۱ ذی‌القعده ۱۴۴۵ قمری»

ارسال نظر