کد خبر: ۱۵۸۰۴
سید علی یزدی خواه درباره آیت‌الله رئیسی، عنوان کرد

تراز یک رئیس‌جمهور در نظام اسلامی را ارتقا داد

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: مشی مردمی، ساده‌زیستی، اهتمام به حل مشکلات مردم، تماس با توده‌ها و طبقات مختلف مردم و انگیزه قوی برای حل مشکلات ملت از خصوصیات بارز آیت‌الله رئیسی بود.
۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۸

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان‌شان که برای افتتاح پروژه‌های عمرانی به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بودند،  در شب میلاد امام رضا (ع) به شهادت رسیدند و به دیار حق شتافتند.

سید علی یزدی خواه، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  با اشاره به سانحه جانکاه سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان و تألم ناشی از فقدان این مجاهدان خادم و انقلابی گفت: «آیت‌الله رئیسی تراز یک رئیس‌جمهور در نظام اسلامی را به‌شدت ارتقا داد. مشی مردمی، ساده‌زیستی، اهتمام به حل مشکلات مردم، تماس با توده‌ها و طبقات مختلف مردم و انگیزه قوی برای حل مشکلات ملت از خصوصیات بارز ایشان بود.»

این نماینده مجلس شهادت آیت‌الله رئیسی را ضایعه دردناک برای ملت دانست و افزود: «حضور رئیس‌جمهور با بالگرد به همراه وزیر محترم امور خارجه، امام‌جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان یکی از نشانه‌های ساده‌زیستی ایشان بود.»

او اظهار داشت: «هرازچندگاهی به انقلاب ما یک انرژی جدیدی برای ادامه راه تزریق می‌شود و شهادت شهیدان همدانی، تقوی، زارعی و آیت‌الله رئیسی باعث حرکت توفنده‌تر انقلاب و نظام در خدمت به مردم و امیدآفرینی بیشتر برای توده‌های بیشتر مردم دنیا است.»

یزدی خواه در خصوص شهید امیرعبداللهیان دیپلمات مجاهد و فقید کشورمان گفت: «امیرعبدالهیان خود را وقف یاری ملت‌های مظلوم عالم کرده بود و در حوزه محور مقاومت و برای جلوگیری از وحشی‌گری‌های رژیم کودک کش اسرائیل رایزنی‌های مؤثری انجام داد. هر کدام از این عزیزان نمادی از خدمت، ایثار، از خودگذشتگی و سرباز فداکار برای نظام و رهبری هستند.»

او در پایان تأکید کرد: «گروه‌های مختلف سیاسی - اجتماعی نسبت به شهادت آیت‌الله رئیسی واکنش مثبت نشان دادند و تسلیت گفتند. ان‌شاءالله رئیس‌جمهور جایگزین آیت‌الله رئیسی نیز بتواند راه ایشان را ادامه دهد و با بهره‌گیری از تجارب دولت سیزدهم که در کمتر از سه سال منشأ خدمات بود، بتواند راه‌های نرفته را باقدرت و سرعت رسیدگی کند.»

منبع: میزان

ارسال نظر