کد خبر: ۱۶۰۴۷
سرپرست اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ؛

آغاز برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در مؤسسات و مراکز قرآنی استان زنجان

حجت الاسلام حمید حسنی، سرپرست اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از آغاز کلاس های غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در مؤسسات و مراکز قرآنی این استان خبر داد.
۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام حمید حسنی سرپرست اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اهمیت آموزش قرآن و مسائل اعتقادی به جوانان و نوجوانان، تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان را بهترین فرصت برای حضور آنان در کلاس‌های قرآنی دانست.

وی با بیان اینکه مؤسسات و مراکز قرآنی در طول سال برنامه‌های آموزشی دارند تصریح کرد: این مراکز در ایام تابستان و برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده اند.

حسنی با اشاره به اینکه این مراکز و مؤسسات از اداره تبلیغات اسلامی دارای مجوز رسمی فعالیت هستند ادامه داد: اطلاع رسانی برنامه‌های کلاسی مراکز برگزیده قرآنی به طرق مختلف از جمله اطلاع رسانی مجازی در کانال‌ها و گروه‌های مجازی همان شهرستان، ارسال به سایر نهاد‌ها و ارگان‌های متقاضی و همچنین اطلاع رسانی محله محور از طریق نصب بنر و پوستر صورت می‌گیرد که علاقمندان جهت استفاده از این کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

حسنی افزود: حدودا ۷۵۰ کلاس در مقاطع مختلف سنی و با عناوین مختلف در تابستان تشکیل خواهد شد که از مهمترین این کلاس‌ها می‌توان به کلاس‌های آموزش روخوانی و روانخوانی، آموزش تجوید، آموزش مفاهیم و آموزش حفظ در همه مقاطع سنی، کلاس‌های آموزش صوت و لحن، آموزش احکام، تدبر در قرآن کریم، کلاس‌های تفسیر قرآن کریم و همچنین دوره‌های تخصصی و تربیت کادر متخصص و همچنین برگزاری برنامه‌های اردویی و نشست‌های بصیرتی نیز در حاشیه کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی این مراکز و مؤسسات برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسنی تأکید کرد: در استان زنجان ۴۰ مؤسسه و بیش از ۲۰۰ خانه قرآن شهری و روستایی تحت پوشش اداره تبلیغات اسلامی فعالیت دارند و این مراکز در تابستان سال‌های گذشته و در قالب طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوان را تحت پوشش برنامه‌ها و کلاس‌های تابستانی قرار دادند.

ارسال نظر