دسترسی سریع
کد خبر: ۴۰۹۶
۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل:

تبیین اهمیت واقعه غدیر خم ضرورت فرهنگی و اعتقادی جامعه است

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل با تاکید بر گرامی داشت اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی در احیای شئون مذهبی گفت: تبیین اهمیت واقعه غدیر خم ضرورت فرهنگی و اعتقادی جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت الاسلام سید محسن محسنی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی به مناسبت فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر خم، با بیان این که در بیانات رهبر معظم انقلاب است که اگر غدیر درست تبیین شود موجب وحدت شیعه و سنی می شود، اظهار داشت: غدیر سیاسی ترین عید مسلمین است و با توجه به این که اردبیل، استان تلفیقی است باید با شیوه های درست از ظرفیت تمامی افراد اعم از شیعه و سنی برای معرفی اهل بیت و امام علی (ع) استفاده شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل با بیان اینکه گرامیداشت ایام عید امامت و ولایت امروز بیشتر از ایام و مناسبت های دیگر در بین مردم و جوانان حائز اهمیت است، افزود: ما در اسلام هر آنچه داریم از برکت غدیر خم است چراکه اگر این واقعه عظیم وتاریخی اسلام در غدیرخم نبود امروز شاید شاهد سایر مناسبت های مذهبی نیز نبودیم.

وی اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌ها و اولویت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل مردمی کردن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و مشارکت با ادارات و ارگان ها بوده و برای همین تلاش می‌شود مردم، محور اصلی برنامه‌های عید غدیر باشند.

همگان مبلغ غدیر باشیم

حجت الاسلام محسنی غدیرخم را آغاز راهی برای رسیدن به حکومت جهانی امام زمان (عج) عنوان و تاکید کرد: تمامی اقشار جامعه از جمله کارمندان، بازاریان و اصناف، روحانیون، اساتید دانشگاه، نخبگان، دانش‌آموزان، دانشجویان،کارگران و کشاورزان و روستاییان باید در حد توان مبلغ غدیر باشند و سازمان تبلیغات اسلامی را برای مردمی کردن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی یاری کنند.

وی توجه به تفکرات امامین انقلاب در برگزاری مراسم دینی و مذهبی را لازم و ضروری دانست و افزود: باید در برگزاری مراسم دینی به مبانی فکری امام راحل و مقام معظم رهبری مراجعه کنیم و با توجه به اینکه ولایت فقیه برگرفته از تفکر ناب اسلامی سیاسی و امتداد ولایت غدیر است، این امر باید در آیین ها تبیین شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل به اهمیت اتحاد و یکپارچگی در بین امت اسلامی و مذاهب شیعه و سنی اشاره کرد و افزود: وحدت مطلوب و حقیقی، هم در عرصه سیاسی، اجتماعی و هم در زمینه‌های فکری و مذهبی پدیدار می‌شود که در این میان وحدتی ماندگار است که بر پایه تقریب بین باورهای انواع مذاهب استوار باشد و این امر باعث استحکام و تداوم، پایه‌های حکومت اسلامی در جهان می‌شود.

اجرای برنامه های گفتمان ساز و ترویج مواسات سرفصل برنامه های عید غدیر در اردبیل

حجت الاسلام محسنی به عناوین برنامه های گرامی داشت اعیاد قربان و غدیر اشاره کرد و گفت: برنامه های دهه ولایت در قالب برنامه های گفتمان ساز با سخنرانی مبلغین، روحانیون طرح هجرت و مستقر، امامان محله، پایگاه‌های اجتماعی و مساجد تراز استان اردبیل و نیز توزیع غذای گرم بین خانواده‌های بی بضاعت توسط هیئت‌های مذهبی اجرا می شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل از شهرداری این شهر خواست در فضاسازی و آذین بندی سطح شهر همت جدی داشته و در گرامی داشت و احیای اعیاد قربان و غدیر به عنوان اعیاد بزرگ مسلمین اقدامات شایسته ای انجام دهند.

وی به فرارسیدن نهم ذی الحجه سالروز شهادت مسلم بن عقیل و آغاز عزاداری ماه محرم از اردبیل به عنوان خاستگاه مذهب شیعه در کشور اشاره کرد و گفت: از دیرباز تاکنون در شهر حسینی و دارالارشاد اردبیل به عنوان آغازگر مراسم عزای اباعبدالله الحسین (ع) در روز هشتم ذی الحجه شب شهادت سفیر کربلا حضرت مسلم بن عقیل (ع)،  مراسم دسته روی و عزاداری محله دروازه (عالی قاپو) برگزار می شود که امسال نیز طبق سنوات گذشته با حضور هیئت های مذهبی و اقشار مختلف مردم  این مراسم اصیل و سنتی احیا خواهد شد.

حجت الاسلام محسنی تاکید کرد: مراسم عزاداری نباید اعیاد قربان و غدیر خم را تحت شعاع خود قرار دهد بلکه باید عید بزرگ غدیر خم به عنوان سرچشمه نهضت اسلامی، در تبیین و تبلیغ ارزش های دینی و اسلامی گرامی داشته شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار