کد خبر: ۷۴۵۴
قائم مقام مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل عنوان کرد؛

تدوین جلسات روشنگری ویژه ایام فاطمیه در مدارس و دانشگاه های اردبیل

قائم مقام مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: در ایام فاطمیه در مدارس و دانشگاه های اردبیل جلسات روشنگری برگزار می شود.
۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام عزیز صابر، قائم مقام مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل  در جلسه هماهنگی برنامه های ایام فاطمیه در سخنانی، اجرای برنامه های فرهنگی برای آحاد جامعه علی الخصوص جوانان را اولویت فعالیت تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل در این ایام عنوان و اظهار کرد: روشنگری و بصیرت افزایی با محوریت فرهنگ فاطمی رسالت مهم روحانیون در ایام فاطمیه است.

وی با اشاره به هجمه‌های بی‌شمار دشمنان و استکبار بر علیه عقاید و تفکرات مردم ایران، یادآور شد: دشمنان در این عرصه به دنبال این هستند که عزاداری و سوگواری‌های مردم را کمرنگ جلوه دهند که در این میان برگزاری برنامه های فرهنگی و معرفتی با مشارکت تشکل های مردمی می تواند در رونق بخشی به مناسبت های دینی موثر باشد.

مشاور فرهنگی تبلیغات اسلامی اردبیل به عناوین برنامه های فرهنگی و تبلیغی این اداره کل با همکاری ادارات و اعضای ستاد مراسم ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: برنامه های یشنهادی از جمله جلسات سخنرانی در مساجد، مدارس و دانشگاه ها، محافل انس با قرآن، استقرار ایستگاه‌های صلواتی و توزیع غذای گرم و کمک های مومنانه در مناطق کم برخوردار، برپایی نمایشگاه فرهنگی یاس نبوی، توزیع کتاب و اجرای مسابقات فرهنگ فاطمی از محتوای زندگینامه حضرت زهرا (س) در ایام فاطمیه اجرا می شود.

وی هدف از برگزاری برنامه های ایام فاطمیه را ارتقای بینش دینی و اعتقادی مردم و همچنین گرامی داشت مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد و یادآور شد: تبیین شخصیت و مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) برای مردم و احترام به شخصیت دینی دخت پیامبر اسلام (ص) هدف و رویکرد برگزاری این مراسم است.

گرامی داشت تقارن ایام فاطمیه و روز دانشجو با تدوین برنامه های بصیرت افزایی

در ادامه رضوان باقلاچی مدیر کل امور اجتماعی استانداری اردبیل در سخنانی بر ضرورت همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه ها فرهنگی در اجرای شایسته برنامه های ایام فاطمیه تاکید کرد و گفت: بلحاظ تقارن ایام فاطمیه و روز دانشجو و نیز وحدت حوزه و دانشگاه، باید برنامه های ویژه برای دانشجویان اجرا شود.

وی مردم محور بودن برنامه ها را اولویت اصلی در گرامی داشت ایام و مناسبت های ملی و مذهبی دانست و گفت: ایام فاطمیه یکی از مهم ترین مناسبت‌های مذهبی است که در آن عاشقان و دلباختگان ائمه اطهار علیه السلام در عزای ام الائمه (س) به سوگواری و عزاداری می‌پردازند و با استفاده از ظرفیت بالقوه مردمی اعم از هیئات مذهبی، برنامه های مختلفی در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت: با هدف ارتقای بینش عمومی مردم علی الخصوص جوانان در بحث کتاب و کتابخوانی با همکاری نهاد کتابخانه مرکزی اردبیل مسابقه کتابخوانی از کتاب «فاطمه، فاطمه است» در دانشگاه های اردبیل برگزار می شود.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار