با حضور خانواده‌های قرآنی؛

جشنواره قرآنی اسوه حسنه در زاهدان برگزار شد

با حضور خانواده‌های قرآنی، جشنواره قرآنی اسوه حسنه در شهرستان زاهدان برگزار شد.
۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان وبلوچستان، مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در جشنواره قرآنی اسوه حسنه كه در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت امام‌محمد باقر (ع) و فرا رسیدن ماه پر فیض رجب، بر توجه بیش از پیش به ایام ماه و بهره گیری مناسب از این روزها، تاکید کرد.حجت الاسلام منصور باقر بیک تبریزی ضمن تاکید بر توجه به آیات قرآن کریم و مفاهیم و تفسیر آن‌ها و اشاره به حدیث کسا و اثرات آن بر خانواده ها، افزود:  این حدیث، یک دوره درس اخلاق خانواده است و نکات بسیار مهم تربیتی و آموزشی در آن نهفته است که باید آن‌ها را در زندگیمان مورد استفاده قرار دهیم.


وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ بار رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال ۱۳۹۰ تا کنون در خصوص جمعیت صحبت کرده‌اند نشان دهنده اهمیت موضوع است.


درادامه مسئول اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم، گفت: این جشنواره، به همت موسسه قرآنی بحر العلوم و با همکاری این اداره برگزار شده و در دو بخش شفاهی و کتبی انجام می‌شود.


مهدی علی محمدی افزود: این جشنواره شامل قرائت قرآن کریم از سوره‌های در نظر گرفته شده توسط قاریان بانو و آقای خانواده‌های قرآنی حاضر در مراسم و ۶ سوال مفاهیم، تفسیر آیات قرآن کریم است.

وی تاکید کرد: در پایان این مراسم از ۵ خانواده برتر شرکت کننده با اهدای جوایزی تجلیل خواهد شد.

گفتني است، در این جشنواره، مسابقاتی نیز ویژه حاضران برگزار شده است.

ارسال نظر