مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان:

خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران یک وظیفه است

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران، یک وظیفه همگانی بوده و همه باید در حد توان به این آنان خدمت رسانی کنند.
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام منصور باقر بیک تبریزی، در سفری به جنوب استان، در نیکشهر با حضور در خانه خانواده شهید" سبیل اخلاقی" جوان‌ترین شهید کشور، بر تداوم راه شهدا تاکید کرد و گفت: هرچه به خانواده شهدا و ایثارگران خدمت ارائه کنیم، باز هم نمی‌توانیم بخشی از مجاهدت ها، شجاعت ها، حانفشانی‌ها و ایثار آنان را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه آسایش و آرامش امروزمان را مدیون ایثار شهدا و ایثارگران هستیم، تصریح کرد: زندگی شهدا بهترین الگو برای داشتن زندگی سالم است که این مهم می‌طلبد تا اصحاب رسانه، نویسندگان، شعرا و تاریخ نگاران به آن بپردازند و کسانی که در جنگ تحمیلی بوده اند نیز خاطرات آن ایام را برای همگان بازگو کنند.

این مسئول گفت: بسیاری از فعالیت‌های رزمندگان برای نسل جوان و جامعه بازگو نشده و برخی نیز ناشناس مانده اند که نیاز است جانفشانی‌ها و دلاورمردی آن‌ها به آحاد مردم ارائه شود.

وی ضمن تاکید بر پاسداست خون شهدا، آنان را به عنوان مظهر قدرت اسلام یاد کرد و ادامه داد: در طول دوران دفاع مقدس همه آحاد مردم و خصوصا ساکنان سیستان و بلوچستان با هر مذهب و آئینی که داشتند در صفوف اول مبارزان و منادیان جبهه‌ها، به ندای رهبری لبیک گفته و به میادین نبرد شتافتند.

شهید سبیل اخلاقی، نوجوان ۱۱ ساله نیکشهری است که رهبر معظم انقلاب در مورد این شهید بزرگوار فرمودند: وقتی یک بچه ۱۱ ساله سُنی برای دفاع از جمهوری اسلامی به شهادت می‌رسد، این بزرگ‌ترین خبر از وحدت و همدلی شیعه و سنّی در سیستان و بلوچستان است.

شایان ذکر است در پایان این دیدار از خانواده شهید سبیل اخلاقی تجلیل شد.

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار