کد خبر: ۱۰۹۲۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

مسابقات قرآنی موجب افزایش سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: برگزاری مسابقات قرآنی نقش به‌سزایی در ترویج فرهنگ قرآنی و نیز افزایش سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد.
۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام مهدی فوقی مدیر کل تبلیغات اسلامی اصفهان در ارتباط با تأثیر مسابقات در گسترش فرهنگ قرآنی اظهار داشت: از راه‌های ترویج و تشویق نوجوانان، جوانان و مردم به مسائل فرهنگی و قرآنی برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات و رقابت‌های سالم در عرصه‌های مختلف است.

وی افزود: هرچه ما بتوانیم فضای مشارکت عموم مردم برای نقش‌آفرینی در مناسبت‌های مختلف را بیشتر فراهم کنیم، درصد آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی در جامعه کمتر می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: مسابقات قرآنی نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دارند و ما باید برگزاری و حضور در این رقابت‌ها را تشویق کرده و گسترش دهیم تا به وسیله آن شاهد افزایش سطح فرهنگی و اجتماعی در جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه شرایط شرکت‌کنندگان در این مسابقات باید تسهیل شود، گفت: هرچه بتوانیم فضا را برای مشارکت بیشتر مردم در مسابقات گسترده‌تر کنیم، یقیناً شاهد استقبال بیشتری از این رقابت‌ها خواهیم بود و نهاد‌های فرهنگی باید با همکاری یکدیگر همه امکانات و ظرفیت‌های خود را برای افزایش حضور مردم در این مسابقات به کار گیرند.

حجت الاسلام فوقی در ارتباط با اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی برای افزایش مشارکت در این دوره از مسابقات تصریح کرد: تلاش ما بیشتر در زمینه اطلاع‌رسانی این مسابقات به هیئات مذهبی، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی و مجموعه‌های قرآنی بوده و آنچه سازمان دارالقرآن تبلیغات اسلامی به طور جدی دنبال می‌کند افزایش مشارکت مخاطبان خود در این رویداد است.

وی با اشاره به تأثیر آموزش‌ها بر کیفیت مسابقات قرآنی بیان کرد: باید افق بلند مدتی برای نحوه ارتقا کیفیت این مسابقات طراحی و هیأت اندیشه‌ورزی تشکیل شود تا مراکز آموزشی قرآنی انتقادات و پیشنهادات خود در این زمینه را ارائه دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ارتباط با پویش "من حامی قرآنم" که طی این دوره از مسابقات قرآن کریم اصفهان برگزار می‌شود اظهار کرد: اگر ما نقش نخبگان و حضور عموم را در برنامه‌های مختلف تحت عنوان پویش افزایش دهیم، می‌توانیم بهره‌برداری بیشتری در این زمینه داشته باشیم؛ ما باید در واسپاری مسئولیت‌های خود به مردم بیشتر تلاش کنیم چراکه مردم و فعالان قرآنی مسئولیت‌پذیر بوده و می‌توانند بسیاری از امور را انجام دهند.

وی تاکید کرد: ما باید مسئولیت‌های فرهنگی را به خود مردم واگذاری کنیم و این یقیناً  اثرات خوبی در ارتقا سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه خواهد داشت.

گفتنی است مرحله استانی چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در بخش آوایی، از۲۵ مردادماه با رقابت‌های بخش بانوان در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد (ع) خمینی‌شهربرگزار می‌شود.

مسابقات قرآنی موجب افزایش سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌شود

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار